Србија се осветила Црној Гори и заузела пето место

© REUTERS / KACPER PEMPELСелектор ватерполиста Србије Дејан Савић на Олимпијским играма у Токију
Селектор ватерполиста Србије Дејан Савић на Олимпијским играма у Токију - Sputnik Србија, 1920, 27.07.2022
Ватерполисти Србије победили су репрезентацију Црне Горе резултатом 8:6 (2:0, 1:2, 2:1, 3:3) и освојили пето место на финалном турниру Светске лиге у Стразбуру. Делфини су се тако реванширали Црногорцима за онај пораз у групи.
Делфини који су играли у плавим капицама успели су да стигну до предности тек после пет минута игре, а мрежу голмана Лазара Андрића затресао је Вук Милојевић који је пробио блок са десне стране.
Претходно се обрукао Ђорђе Вучинић који је у четвртом минуту промашио петерац, без да је упутио ударац ка голу. Наиме, њему је испала лопта из руке.
Србија која је олако примала голове током Светске лиге, овога пута је затегла одбрану и Црногорци нису успевали да пронађу пут до нашег гола.
Играо се осми минут када су подмлађени Делфини успели да дуплирају предност, а прецизан из зоне шест метара био је Никола Лукић - 2:0.
Био је то уједно и резултат уводне деонице.
Старт друге четвртине обезбедио је Црногорцима играча више, што је казнио Душан Матковић - 2:1.
Тада је дошло и до пада игре српских ватерполиста који у неколико наврата нису искористили играча више у базену, дозволивши Црногорцима да изједначе и потпуно се резултатски врате у меч.
Ипак, већ у следеђем нападу Ђорђе Вучинић се искупио за онај неизведени петерац. Успео је да пронађе пут до гола (3:2), што је био његов 11. погодак на завршном турниру Светске лиге.
Србија је резултатом 3:2 отишла на кратки предах.
Константно су Делфини држали Црногорце на два гола заостатка, па је тако и трећа четвртина окончана резултатом 5:3 за Србију.
Успели су Црногорци већ на старту одлучујуће четвртине да приђу на само гол заостатка. Искључен је Гаврил Суботић, а Душан Матковић је искористио додавање Видовића и донео је потпуну неизвесност - 5:4.
Матковић је био нерешива енигма за српске ватерполисте, шутирао је 3/3.
Ипак, нису дозволили Делфини да их резултатски притисак поремети, већ су са два брза гола преко Мартиновића и Огњена Стојановића успели да се "одлепе" на три гола предности - 7:4.
Била је то и највећа предност Србије у мечу за пето место у Светској лиги.
Резултат је затим смањио Константин Аверка, белоруски ватерполиста са црногорским пасошем који је постигао ефектан погодак за леве стране.
Није се дуго чекало на одговор Србије, јер је погодио Радуловић - 8:5.
Стефан Видовић је затим погодио за Црну Гору са играчем више, што се на крају испоставило као коначан резултат - 8:6.