Звезда рутински и убедљиво искористила Партизанов кикс /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаМирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда
Мирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 29.07.2022
Ушла је Црвена звезда у меч против Радника из Сурдулице знајући да има шансу да се одлепи на седам бодова разлике у односу на Партизан и то играчи Дејана Станковића нису пропустили да ураде. Славили су црвено-бели са чак 6:0 (1:0) и тако задржали максималан учинак на старту шампионата.
Црвено-бели су добру игру од почетка меча материјализовали преко Мирка Иванића и тако стекли вођство у 13. минуту. У улози асистента нашао се повратник Александар Пешић, међутим, судија се двоумио и сумњао да се Пешић налазио у офсајду пре врхунског додавања.
Због тога се чекало на проверу ВАР технологије, али се испоставило да је погодак регуларан.
Стезала је Црвена звезда обруч око гола Радника на старту другог полувремена и на крају је Кангва лепим голом подигао предност на 2:0. Већ тада је било јасно да ће изабраници Дејана Станковића уписати нова три бода, док је Александар Катаи голом у 72. отклонио баш сваку дилему.
За четврти гол потрудио се Милан Павков који је поново био стрелац и показао је добру форму на старту ове сезоне. Канга је са беле тачке на крају ставио тачку, коју је подебљао Букари у финишу.
За седам бодова вишка у односу на Партизан.