Осман Букари - Sputnik Србија

Букари као брзи воз – Звезда „петардом“ кренула ка Лиги шампиона /видео/

Фудбалери Црвене звезде завршили су већ после првог меча посао око пласмана у плеј-оф за Лигу шампиона након убедљиве победе над јерменским шампионом Пјуником од 5:0 у првом мечу на Маракани.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Јасно је да ће после београдског дуела два тима реванш у Јеревану (9. августа) бити само формалност и припрема црвено-белих за двомеч одлуке са израелским Макабијем који је био подједнако добар у окршају са кипарским Аполоном (4:0).
Само 45 минута било је довољно црвено-белима да демонстрирају силу и покажу Европи какво убојито оружје имају у својим редовима. Прибавили су током лета за само два милиона евра хитроногог Османа Букарија из Гента, а крилни нападач је одмах показао какво је појачање – постигао је хет–трик.
Два сјајна поготка после индивидуалних потеза, од којих је онај први био у стилу Драгише Бинића када је као брзи воз протутњао кроз одбрану Пјуника и после спринта од 50 метара обишао и голмана и ушетао се у мрежу у 29. минуту показали су сву моћ Букарија. Брзина. Оно што се не виђа често на нашим теренима...
Иако није био директан асистент, Букари је био заслужан и за други погодак који је постигао још један новајлија Кингс Кангва. Сјајно је фудбалер из Гане прошао по десној страни и центрирао, а новајлија из Русије у 35. повисио на 2:0. Постојала је неизвесност да ли је том приликом Кангва играо руком, али је ВАР на крају сугерисао да није, а главни судија показао на центар – 2:0.
Није имао Букари среће да у првом полувремену стигне до хет-трика јер му је ВАР у другом минуту исправно поништио погодак због офсајда, али је брзину и прецизност још једном демонстрирао у 44. минуту када је са десне стране сјајно прошао и матирао немоћног голмана Пјуника – 3:0.
© Фото: ФК Црвена звездаОсман Букари, Звезда
Осман Букари, Звезда - Sputnik Србија, 1920, 03.08.2022
Звезда је у наставку спустила гас. Пјуник се осилио и кренуо офанзивније, али поред неколико удараца није озбиљније угрозио мрежу Милана Борјана. До заслуженог хет-трика Букари је стигао у 71. минуту после великог кикса голмана Јурченка.
Тачку на убедљив тријумф црвено-белих ставио је резервиста Стефан Митровић у 77. минуту. Новајлија из нишког Радничког наставља да се намеће па ће Дејан Станковић ускоро бити на слатким мукама.
Сенку на овај меч бацило је искључење Милана Родића у 90. минуту и то након што је добио два жута картона у размаку од само пола минута. Прво због прекршаја, а затим и због додатног ударања противника.
Судија: Артур Дијас (Португалија).
Црвени картон: Милан Родић (Црвена звезда).
Ц. ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Ераковић, Драговић, Милуновић, Родић - Канга (од 76. Саного), Кангва - Букари (од 76. Мустафа), Катаи (од 67. Срнић), Иванић (од 77. Митровић) - Пешић (од 69. Павков).
ПЈУНИК (4-3-3): Јурченко - Јуричић (од 87. Младеновић), Отубанџо (од 57. Радески), Харутјуњан (од 66. Ненадовић), Замбрано - Жунињо, Kочук (од 88. Нахајан), Давиђан (од 46. Гонзалес) - Дашјан, Kоваленко, Гајић.
Тренер Црвене звезде Дејан Станковић - Sputnik Србија, 1920, 03.08.2022
Звезда креће у напад на ЛШ – Станковић има само једну дилему за разбијање „легије странаца“
22:40 03.08.2022
90' – Црвени картон за Родића
Добио је два жута за минут Звездин леви бек...
22:38 03.08.2022
87' – Финиш на Маракани
Чека се последњи звиждук судије Дијаса...
22:28 03.08.2022
78' – Пукла петарда на Маракани
Резервиста Стефан Митровић је погодио за 5:0. Првенац на европској сцени за доскорашњег фудбалера Радничког из Ниша.
76' – Букари замењен
Праћен овацијама напустио је терен трсотруки стрелац црвено-белих. Уместо њега на терену је Ибрахим Мустафа. Изашао је из игре и Канга уместо њега на терену је Саного.
22:22 03.08.2022
71' – Хет-трик Букарија!
Није се прославио голман Јурченко, није смео из ове позиције да прими гол (сасвим искоса са десне стране), али Звездини навијачи немају ништа против. Великих 4:0 за црвено-беле.
22:16 03.08.2022
65' – Брзо лети време
Покушавају Јермени да запрете Борјану, али безуспешно. Звезда је спустила гас и вреба прилику из контре. Канга је опробао ударац са 18 метара, слабо, право у голмана.
Фудбалер Црвене звезде Гелор Канга - Sputnik Србија
22:07 03.08.2022
55' – Звезда се задовољила...
Не нападају цревено-бели истим интензитетом у наставку, као у првом делу. Лопта кружи на средини терена, али без шута ка голу Јермена, осим изблокираног покушаја Букарија. На другој страни, умало да резервиста Гонзалес изненади Борјана са 30 метара, само корнер за госте.
21:56 03.08.2022
46' – Почело је друго полувреме!
С центра први крећу црвено-бели. Једна измена у гостујућем тиму, уместо Давиђана на терену је Венецуеланац Гонзалес.
21:38 03.08.2022
45' + 4' – Крај првог полувремена!
Заслужено вођство Црвене звезде која игра сјајно на крилима двоструког стрелца Османа Букарија.
21:33 03.08.2022
44' – Опет Букари!
Сјајан продор по десном крилу и лопта у даљи угао гола Пјуника за ерупцију одушевљења на Маракани.
21:29 03.08.2022
40' – Грешка Милуновића, жути за Драговића
Срећом гости нису искористили слободан ударац са 17 метара који је изблокиран.
21:23 03.08.2022
33' – Кангва погодио за 2:0, ВАР га признао
Постојала је дилема да ли је везиста Звезде играо руком, али је ВАР пресудио у корист црвено-белих који воде заслужено са 2:0.
21:18 03.08.2022
29' – Букари као брзи воз за вођство Звезде!
Као брзи воз је протутњао Букари кроз одбрану Пјуника и разгалио Маракану. Сјајан индивидулани продор и немоћ гостујућих играча да га стигну.
21:15 03.08.2022
25' – Катаи први пожутео
И то због приговора...
21:11 03.08.2022
21' – Дашјан запретио Звезди
Добру су контру извели гости, лопта је остављена на 14 метара за Дашјана, али је Ераковић изблокирао његов шут. Други корнер за госте.
Звезда - Пјуник - Sputnik Србија
21:08 03.08.2022
17' – Јурченко скинуо шут Букарија
Лукаво је покушао крилни нападач Звезде, испод ноге дефанзивца Пјуника, али је голман гостију ногом одбранио мрежу. Црвено-бели доминирају у овим тренуцима, гости се бране.
21:04 03.08.2022
14' – Пешић запретио
Канга је извео слободан ударац са десне стране, погодио у главу Пешића, али је ударац главом нападача црвено-белих са око 12-13 метара био слаб за голмана Пјуника.
21:00 03.08.2022
10' – Пјуник није дошао да се брани
Отворено играју гости на почетку овог меча, евидентно је да нису дошли да се бране. Иако је Звезда изразити фаворит, Пјуник се не либи да нападне и запрети.
20:51 03.08.2022
2' – Букари погодио, ВАР поништио гол!
Погдак је поништен због офсајда! Сјајна контра Иванића, Пешића и Букарија коју је крилни нападач црвено-белих завршио поготком. Међутим, после радости и еуфорије умешао се ВАР који је поништио вођство Звезде.
20:49 03.08.2022