Нова брука на „Театру снова“ – Хагов Јунајтед изгубио од Брајтона

© AP Photo / Dave ThompsonМанчестер јунајтед
Манчестер јунајтед - Sputnik Србија, 1920, 07.08.2022
Сезона је нова, нови је и тренер Ерик тен Хаг, али помоћи Манчестер јунајтеду нема. На премијери на Олд Трафорду пред својом публиком „Црвени ђаволи“ су поражени од Брајтона са 2:1.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Оба поготка за госте постигао је Немац Паскал Грос у 30. и 39. минуту. Била је то круна првог полувремена у коме су гости просто надиграли домаћине и вратили их у прошлу сезону када су изгледали подједнако ужасно.
Јунајтед се мало тргао у наставку утакмице, Роналдо ушао у игру с клупе у 53. минуту, али све што су домаћини урадили био је почасни погодак, заправо аутогол везисте Брајтона Макалистера у 68.
Ипак, после тога нису домаћини претили голману Санчезу, па је јасно већ на старту сезоне да ће Холанђанин на клупи Јунајтеда, Ерик тен Хаг, имати пуно посла да врати великана на стазе старе славе.
Једноставно, велики део овог тима не показује намеру да се поправи у догледно време.
У другом мечу поподневног програма Премијер лиге Лестер је на свом терену прокоцкао предност од два гола разлике против Брентфорда - 2:2 (1:0).