Чукарички „зелен“ за Холанђане – за Европу треба више од 15 минута /видео/

© Фото : ФК ЧукаричкиФК Чукарички, утакмица са Сумгаитом
ФК Чукарички, утакмица са Сумгаитом - Sputnik Србија, 1920, 11.08.2022
Фудбалери Чукаричког опростили су се од Европе за ову сезону убедљивим поразом од Твентеа од 4:1 у Еншедеу у реваншу трећег кола квалификација за Лигу конференција. Укупним резултатом 7:2 у две утакмице.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Само 15 минута доброг фудбала Брђана није довољно да се победи ни у Суперлиги, а камоли у Холандији против тима који је још у првом мечу после београдских 3:1 знао да пролази даље, на двомеч са Фиорентином у плеј-офу.
Успео је Чукарички да поведе у седмом минуту после сјајног бега Луке Аџића и егзекуције поред немоћног голмана Твентеа. Било је то у јеку иницијативе Чукаричког који је ставио на муке успаване домаћине, који нису озбиљно схватили овај дуел од старта.
Али, кратко је трајала „рапсодија“ Чукаричког, играо се 16. минут када је индиспонирани нападач Бадамоси после слободног ударца промашио цео фудбал, а домаћи фудбалер Пропер то искористио да изједначи на 1:1.
Тај гол дао је самопоуздање Твентеу који је до одласка на одмор стигао до вођства после центаршута Ротса и сјајне реакције Мичела Флапа у 34. минуту за 2:1.
Друго полувреме протекло је у иницијативи домаћина и понеком покушају Брђана.
Тачку на меч ставио је новајлија из енглеског Норича Кристос Циолис головима у 84. и 92. минуту, а асистент је био играч утакмице Флап.