Навијачи Зенита о „убицама фудбала“, Малколм решио ЦСКА

© Sputnik / Алексей Даничев / Уђи у базу фотографијаФутбол. РПЛ. Матч "Зенит" - ЦСКА
Футбол. РПЛ. Матч Зенит - ЦСКА - Sputnik Србија, 1920, 13.08.2022
У дербију руске Премијер лиге Зенит је надиграо ЦСКА са 2:1 (1:0). Голове за домаћина дали су Малком у 47. и Густаво Мантуан у 85. минуту, а једини гол за ЦСКА дао је Чалов са пенала у 63. минуту.
Навијачи Зенита имали су прави перформанс у овом дербију, пуштали су песме из филма Реквијем за снове, а све како би рекли да је Навијачки ИД убица фудбала.
Иначе, то је систем по ком навијачи морају да дају личне податке преко улазница пре него што уђу на утакмицу. Наравно, све како би се спречили нереди и индетификовали извршиоци таквих дела. То се навијачким групама баш и не допада.
© Sputnik / Алексей Даничев / Уђи у базу фотографијаЗенит ЦСКА
Зенит ЦСКА - Sputnik Србија, 1920, 13.08.2022
Зенит ЦСКА
Малколм је био на правом месту крајем првог полувремена и донео је предност домаћој екипи.
У другом полувремену ЦСКА је са пенала успео до изједначења, али је Малком после гола уписао и асистенцију и на тај начин решио велики дерби против Московљана.
Бивши фудбалер Црвене звезде Милан Гајић одиграо је читав меч за Московљане у Санкт Петербургу, док је доскорашњи капитен Партизана Саша Здјелар на терен ушао у 71. минуту уместо Кучајева.
Зенит је сада на 11 освојених бодова и први је на табели, док је ЦСКА на 10 и ово му је први пораз у сезони.