Душан Силни с два гола отворио сезону /видео/

© Marco AlpozziДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 15.08.2022
Фудбалери Јувентуса силовито су отворили нову сезону у Серији А победом над Сасуолом у Торину од 3:0. Јунак тријумфа био је српски репрезентативац Душан Влаховић који је постигао два гола.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Тренер Јувентуса Макс Алегри је извео очекивану поставу, Филипа Костића оставио на клупи за резерве, али указао поверење новајлији из ПСЖ-а Анхелу Ди Марији који му се одужио водећим поготком.
Играо се 26. минут када је Аргентинац искористио асистенцију Алекса Сандра да разгали Торино.
Јуве је контролисао ситуацију у првих 45 минута, а до одласка на одмор у стрелце се први пут ове сезоне уписао и наш Влаховић. Са беле тачке у 43. минуту Србин је матирао голмана Сасуола и отворио овогодишњи конто у Серији А.
Почетак другог полувремена донео је још један гол за Душана. Овог пута асистент му је био нови партнер у шпицу Ди Марија у 51. минуту па су показали да би могли да буду одличан тандем ове сезоне.
Филип Костић је добио шансу да дебитује у последњих пола сата, а Влаховић у 86. пропустио прилику да постигне хет-трик на отварању сезоне. Ипак, и два гола су сјајан наговештај форме српског голгетера.