„Српски зид“ утишао Баскију – 40.000 душа гледало деби из снова голмана Орлова

© Фото: Скриншот/Twitter/@reymoneroПредраг Рајковић
Предраг Рајковић - Sputnik Србија, 1920, 15.08.2022
Предраг Рајковић, голман репрезентације Србије, спектакуларно је дебитовао у шпанској Примери. Нови чувар мреже Мајорке један је од најзаслужнијих за бод који је његова екипа освојила на гостовању у Билбау - 0:0.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Тешко да неки голман прижељкује да дебитује на великој сцени баш на чувеном „Сан Мамесу“ пред око 40.000 црвено-белих душа, али Рајковић се храбро ухватио у коштац са тим и изгледао сјајно током свих 90 минута.
Забележио је шест одбрана на утакмици, два пута имао среће јер су домаћини погађали стативе, али дуго ће се памтити реакција Неготинца уз 82. минута када је чудесно спречио Гурузету да донесе победу Билбау.
Доминирао је Атлетик на овом мечу, шутирао чак 23 пута али је Рајковић био маестралан.
Није дозволио српски голман ни талентованом Нику Вилијамсу у 91. минуту да га матира. Сјајно је одбранио ударац из шеснаестерца.
Наравно, друштвене мреже у Шпанији су се „запалиле“ због српског голмана после утакмице.
Игор Вујачић и Ел Фарду Бен – ФК Партизан и ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 15.08.2022