Мирко Иванић - Sputnik Србија

Звезда „угашена“ у Хаифи – из Београда се напада Лига шампиона

Спектакуларан меч са пет голова одиграли су Макаби из Хаифе и Црвена звезда у плеј-офу Лиге шампиона, а на крају је израелски представник славио резултатом 3:2 (1:2). Шампион Србије мораће у реваншу идућег уторка да нападне Лигу шампиона и то у паклу своје „Маракане“, што је апсолутно оствариво после свега приказаног.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Звезда је с најјачим саставом изашла у пакао „Сами Офер“ стадиона, који је изузетно акустичан јер је надомак мора, а сав капацитет од 30.780 места је распродат.
Израелци су свесни да се неће добро провести у Београду, где их чека готово 50.000 ватрених навијача, па су имали јасну рачуницу да морају да нападну и да „ране“ Звезду на свом терену.
Отворена игра резултирала је поготком корпулентног шпица Пјероа у 18. минуту, којем је претходила конфузна реакција комплетне одбране црвено-белих, јер се лопта „шетала“ кроз петерац пре него што ју је у мрежу закуцао нападач Макабија.
Ипак, тај погодак није уздрмао петоструког узастопног првака Србије, који је уз доста среће преко Александра Пешића успео да изједначи у 27. минуту.
Александар Катаи је шутирао са 18 метара, а лота се одбила од ноге Нишлије, променила путању и преварила голмана Коена – 1:1.
Тај гол дао је крила Звезди, а шокирао домаћина. Уследио је ускоро и тотални преокрет у Хаифи, где је температура била 26 Целзијуа, а влажност ваздуха 69 одсто. Други гол за Звезду постигао је Гелор Канга на асистенцију Османа Букарија.
Заиста лепу акцију одиграли су Иванић, Букари и Канга, а Звездин Габонац је смиреним и одмереним ударцем са 17 метара пласирао лопту иза леђа Коена.
Друго полувреме донело је далеко офанзивнији Макаби. Хазиза који је правио проблеме Звезди на десној страни, преселио се на леву и поново је био кобан по црвено-беле.
Упутио је Хазиза изузетно оштар центаршут с леве стране, а Пјеро је главом закуцао лопту изнад главе Милана Борјана.
Није могла Звезда да спречи капитулацију по други пут. Охрабрени изједначењем, фудбалери Макабија су кренули и по трећи гол и успели су. Шери је испалио „пројектил“ левом ногом са 18 метара, а Борјан је само погледом испратио лопту на путу ка мрежи.
Покушавала је Звезда до краја сусрета да изједначи. Промешао је карте Дејан Станковић, убацивши у игру Санога, Срнића, Митровића и Бена, али то није донело промену резултата.
Све је отворено после меча у Хаифи. Иза Звезде је једна изузетно физички и психолошки захтевна утакмица, али ће коначни суд о томе ко ће у Лигу шампиона пасти у у уторак, 23. августа на дупке пуној Маракани, где су падала и много већа имена од Макаби Хаифе.
Тиму Дејана Станковића ово је први пораз после осам мечева у свим такмичењима ове сезоне.
Гелор Канга - Sputnik Србија, 1920, 17.08.2022
Фантастична акција и реализација Канге /видео/
Дејан Станковић - Sputnik Србија, 1920, 17.08.2022
Израелци се пред Звезду послужили старим триком /видео, фото/
Истински пакао очекује изабранике Дејана Станковића на стадиону „Семи Офер“, чији је капацитет од 30.780 места распродат, а очекује се температура од 26 Целзијуса уз влажност ваздуха 80 одсто.
Дејан Станковић се определио за следећих 11 у мечу досадашњег дела сезоне: Борјан, Букари, Драговић, Ераковић, Иванић, Канга, Кангва, Катаи, Милуновић, Пешић, Родић.
22:52 17.08.2022
95' - КРАЈ! Победа Макабија 3:2!
Макаби из Хаифе славио је резултатом 3:2, па ће Звезда у реваншу, идућег уторка морати да јури гол заостатка и пласман у Лигу шампиона.
22:47 17.08.2022
90+5' Још пет минута
Арбитар је продужио сусрет у Хаифи за чак пет минута. Јасно је да је томе претходио велики број измена.
22:46 17.08.2022
90' - Звезда напада
Могло је свашта да се деси после грешке Планића, али Митровић није успео да стигне до лопте и да је смести у мрежу.
22:41 17.08.2022
85' – Велика шанса за Звезду
Канга је центрирао, Бен је засметао Планићу и мало је недостајало да Звезда дође до изједначења. Дефанзивац Макабија успео је испред Стефана Митровића да избаци лопту у корнер.
22:39 17.08.2022
83' – Медицинска екипа на терену
Капитену Макабија Лавију тренутно се указује помоћ и меч је кратко прекинут.
22:36 17.08.2022
79' – Покушај Кангве
Труде се фудбалери Црвене звезде, покушавају да дођу до трећег гола. Канва је покушао, с тим што је та лопта отишла далеко изнад гола.
22:31 17.08.2022
75' - Борјан чува Звезду
Мало је недостајало да Звезда прими и четврти гол, али је Милан Борјан био бржи од Никите Рукавитсје.
22:28 17.08.2022
72' - Двострука измена Станковића
Бен уместо Пешића, Саного замењује Иванића.
72' – Слаб покушај Митровића
Стефан Митровић запретио је ударцем из шеснаестерца с десне стране. Ипак, та лопта отишла је далеко поред гола.
22:26 17.08.2022
70' – Пјеро изашао
Двоструки стрелац за Макаби напустио је терен, уместо њега ушао је Никита Рукавитсја.
22:25 17.08.2022
69' Бори се Митровић
Стефан Митровић је унео свежину, бори се и покушава да направи разлику по десној страни, али без конректног учинка.
22:22 17.08.2022
67' – Ацили запретио
Могао је Макаби до новог гола, али је Борјан успео да заустави ударац Ацилија.
22:17 17.08.2022
61' - ГОООЛ! Макаби води 3:2!
Шери је испалио „торпедо“ из леве ноге са 18 метара и Макаби је стигао до предности против Црвене звезде - 3:2!
22:16 17.08.2022
60' – Митровић заменио Букарија
Стефан Митровић ушао је у игру након што се повредио Осман Букари.
22:14 17.08.2022
56' Катаи изашао
Уместо њега Дејан Станковић је увео у игри Славољуба Срнића.
22:12 17.08.2022
56' – Фаул над Милуновићем
Пјеро је ушао у шеснаестерац Звезде и могло је да буде опасно, али је Немања Милуновић одрадио одличан посао и успео је да изнуди фаул у нападу корпулентног центарфора Макабија.
22:07 17.08.2022
51' – ГОООЛ! Макаби изједначио 2:2!
Хазиза је прешао на леву страну и упутио је невероватно оштру лопту, а Пјеро је главом закуцао лопту изнад главе Милана Борјана.
22:06 17.08.2022
50' – Корнер за Звезду
Иванић је паметно одиграо и сачекао да лопта изађе у корнер. Звезда ће имати прилику да угрози Макаби из прекида.
22:03 17.08.2022
47' – Букари „пожутео“

Осман Букари је први опоменути фудбалер Звезде, а жути картон је добио због високо подигнуте ноге.
22:02 17.08.2022
46' – Настављен је сусрет