У Москви је исписана историја – бројало се до 500! /фото/

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта  - Sputnik Србија, 1920, 17.08.2022
Спартак из Москве постао је први клуб у Премијер лиги Русије који је забележио 500 победа. Тријумф над Сочијем минулог викенда резултатом 3:0 донео је историју у престоницу највеће православне земље на свету.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Историја је исписана у Москви 14. августа након што је Спартак с убедљивих 3:0 славио против Сочија. Ни једном клубу из Русије то до сада није пошло за руком.
У првом полувремену утакмице петог кола ПЛР мреже су мировале, да би у наставку Спартак чак три пута проналазио пут то мреже, и на тај начин је исписана историја у Москви.
Квинси Промес је „откључао браву“ гостију у 57. минуту, да би Зинковски у 71. дуплирао предност домаћина, а тачку на „и“ ставио је поново Промес, својим другим поготком у мечу у 84. минуту.
На тај начин Московљани су стигли до четврте победе у овогодишњем шампионату, а укупно до 500. победе у руској Премијер лиги. Спартак је први на табели са 13 бодова, четири победе и реми, док другопласирани Зенит има два бода заостатка, као и трећепласирани Ростов.