Шта је фудбал? Кад Дортмунд води до 89. са 2:0 и изгуби 2:3 /видео/

© AFP 2023 / CHRISTOF KOEPSELСтадион Вестфален, дом немачког клуба Борусија Дортмунд
Стадион Вестфален, дом немачког клуба Борусија Дортмунд - Sputnik Србија, 1920, 20.08.2022
Борусија Дортмунд доживела је данас веома тежак пораз, можемо га слободно назвати и лудим. Дортмунд је водио са 2:0, а онда је од 89. минута примио три гола и на тај начин изгубио од Вердера са 2:3! Заиста несвакидашња утакмица.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Стрелци за госте били су Буханан у 89, Шмит у 93. и Бурке у 95. минуту утакмице!
Деловало је да ће то бити стандардна утакмица у којој Милионери рутински завршавају посао.
Постигао је Дортмунд погодак у 45. минуту, таман пред одлазак на полувреме, а прецизан је био Јулијан Брандт.
Када је Гереро подигао на 2:0 у 77. минуту, ништа није наговештавало да може да дође до компликације.
А, онда је пао мрак на очи играчима домаћег тима, Вердер је почео да форсира и направио је огроман преокрет.
Од 89. минута до 95. Вердер је у гостима постигао чак три гола и заслужено украо три бода која су Милионери већ уписали на свој конто. Невероватна утакмица, за памћење.