Србин господари Москвом – победа која се чекала 14 година

© Sputnik / Владимир Федоренко / Уђи у базу фотографијаСлавиша Јокановић
Славиша Јокановић - Sputnik Србија, 1920, 20.08.2022
Динамо, који са клупе предводи Србин Славиша Јокановић, савладао је у великом московском дербију екипу Спартака са 1:0 и тако дошао у сам врх табеле руске Премијер лиге.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Обе екипе су солидно стартовале у сезони, црвено-бели су чак били на првом месту уочи овог кола, али је Јокановићев тим показао сналажљивост у првом полувремену.
И то у 27. минуту када је Тјукавин постигао погодак којим су Полицајци повели са 1:0 и на тај начин ставили црвено-беле у проблем, мада се мора рећи да је Спартак био тим који је имао иницијативу.
Ипак, Динамо је искористио грешку задњег везног Спартака и повео.
Могао је Динамо и до 2:0 када је Сазонов погодио у 71. минуту утакмице, али је његов гол поништен због офсајда.
Спартак је доминирао у већем делу меча, али недовољно да се савлада голман Шунин.
У надокнади су имали и играча више због искључења хрватског везисте Мора, али се Динамо одбранио и забележио прву победу у првенству на свом терену над црвено-белима после 14 година!