Звезда Макаби - Sputnik Србија

Небо се затворило за Звезду – аутогол за крај снова о Лиги шампиона!

Фудбалери Црвене звезде ни трећу сезону узастопно неће играти у Лиги шампиона. Макаби из Хаифе ремизирао је на Маракани после велике борбе (2:2) и укупним резултатом 5:4 прошао у групну фазу елитног такмичења. Звезда наставља сезону у Лиги Европе.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Није Звезда засијала у Израелу прошле недеље, имала је прилику за поправни пред 50.000 својих навијача, али је пропустила идеалну шансу да се пласира у елитно такмичење и да инкасира озбиљан новац.
Реално, није ни у реваншу показала довољно да би прошла међу најбоље клубове у Европи, посебно приступом и партијом у другом полувремену где је била надиграна, надтрчана и потучена од стране знатно скроминијег ривала.
А судбина је ваљда хтела да херој многих европских победа Милан Павков буде трагичар на опроштају од Маракане. Његова лоша реакција и аутогол у 90. минуту затворили су црвено-белима врата Лиге шампиона.
Борјан је погрешио, Иванић направио фаул, а Павков неспретно реаговао на првој стативи после центаршута и лопту спровео у сопствену мрежу за шок пред 50.000 душа.
Пред пуним трибинама Маракане црвено-бели су водили са 2:0 головима Александра Пешића у 27. и Мирка Иванића у 43. минуту, и имали резултат за пролаз, а онда је уследио тотални потоп црвено-белих у надокнади.
У последњем минуту првог полувремена гости су добили ВАР пенал након играња руком Славољуба Срнића, али је Милан Борјан одбранио ударац Долефа Хазизе. Ипак, после одбијене лопте кардинално је погрешио Гелор Kанга, што је искористио Данијел Сундгрен и поготком са скоро 30 метара смањио резултат на 2:1.
У наставку су оба тима играла опрезније, али је Макаби био много бољи. Звездин тим је ужасно трчао, видело се да немају снаге црвено-бели у последњих пола сата, да су истрошени.
Имао је Макаби стативу, пре тога и зицер Пијероа, Милан Борјан је држао Звезду у игри, али када се чинило да меч иде у продужетке, Павков је неспретном реакцијом постигао аутогол у 90. минуту, па је елитно такмичење и трећу годину заредом остало сан за Дејана Станковића и његове пулене.
Макаби ће заслужено у Лигу шампиона, а Звезда опет у Лигу Европе, као у претходне две сезоне. Солидна утеха, али је утисак да је морало боље.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МАКАБИ 2:2 (2:1) /први меч 2:3/
/Пешић 27, Иванић 43 - Сандгрен 45+5, Павков 90. аутогол/
Стадион: Рајко Митић
Судија: Ентони Тејлор (Енглеска)
Жути картон: Kанга, Драговић, Родић, Иванић (Црвена звезда), Сандгрен (Макаби)
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Ераковић, Драговић, Милуновић, Родић (од 84. Саного) - Срнић, Kанга (од 53. Kангва) - Букари (од 84. Мустафа), Иванић, Kатаи - Пешић (од 78. Павков).
МАKАБИ ХАИФА (4-3-3): Kоен - Сандгрен, Голдберг, Планић, Kорну - Али Мохамед, Лави, Шери - Хазиза, Пјеро, Давид (од 72. Ацили).
Директан пренос меча могли сте да пратите на Спутњику:
22:58 23.08.2022
90' + 8' – Крај меча!
Макаби је у Лиги шампиона после ремија на Маракани 2:2.
22:52 23.08.2022
90' – ГОООЛ! Аутогол Милана Павкова!
Катастрофална реакција нападача Звезде, Макаби на прагу Лиге шампиона.
22:50 23.08.2022
88' – Драма на Маракани
Гости озбиљно надиру, Звезда не делује нимало свеже...
22:46 23.08.2022
84' – Двострука измена у Звезди
Изашли су Родић и Букари, а ушли Саного и Мустафа. Звезда прелази на игру са тројицом у последњој линији.
22:45 23.08.2022
80' – Планић лош у скоку
Високо је скочио српски дефанзивац у петерцу Звезде, али је послао лопту далеко поред гола. Пре тог детаља тренер гостију је добио жути картон.
22:40 23.08.2022
78' – Измена у Звезди
Уместо Пешића на терену је Милан Павков.
22:37 23.08.2022
76' – Букари преко гола
Одлично му је Пешић смирио лопту, али је Звездин нападач прејако шутирао из добре позиције.
22:34 23.08.2022
72' – Измена у Макабију
Уместо Давида на терену је Омер Атзили.
22:26 23.08.2022
66' – Статива за Макаби!
Леви бек Корну је украо лопту после грешке Иванића, шутирао снажно, али је Борјан уз помоћ стативе сачувао мрежу. Звезда у великом паду у ових десетак минута.
22:23 23.08.2022
61' – Срећа и опомена за Звезду
После комбинације Шерија и Пјероа лопта је дошла до Мохамеда који је шутирао тик преко гола са 16 метара. Опомена и срећа за Звезду.
22:18 23.08.2022
57' – Слободан ударац за Звезду
На неких 18 метара је оборен Александар Катаи, па ће црвено-бели имати добру прилику. Ништа, шутирао је високо преко гола.
22:15 23.08.2022
54' – Канга љут због измене
Одлучио је Дејан Станковић да изведе из игре Гелора Кангу што се није допало везисти из Габона. Невољно је напустио терен и уступио место Кингсу Кангви.
Звезда Макаби - Sputnik Србија, 1920, 23.08.2022
Канга скривио гол, беснео због измене и увредио Станковића! /видео/
22:11 23.08.2022
49' – Борјан скинуо зицер Пјероу
Велика шанса за госте да изједначе, али је Борјан сјајно ушао у шут нападачу Макабија и спречио други гол. Офанзива Израелаца на старту другог дела.
22:06 23.08.2022
46' – Почело је друго полувреме!
Нема измена у саставима.
21:56 23.08.2022
Какво полувреме?
Не памтимо оволику драму, Звезда је имала предност за Лигу шампиона од 2:0 и одбрањен пенал, али је непажњом Макаби вратио меч на почетак - 4:4 је у укупном резултату. Одморите мало, па настављамо, биће ово сигурно луд меч.
21:51 23.08.2022
45' + 5' – ГОООЛ! Сандгрен!
Смањују гости из неомогуће позиције, стрелац је Сандгрен. Уместо да јуре лопту играчи Звезде као да су славили одбрану пенала свог голмана. Погрешио је и Канга, поклонио лопту Швеђанину који је са велике даљине матирао Борјана...
21:50 23.08.2022
45' + 4' – Одбранио је Борјан пенал
Хазиза је шутирао са 11 метара, али је Борјан одбранио тај шут.
21:48 23.08.2022
45' + 2' – Борјан сачувао Звезду, али ВАР каже – пенал за Макаби!
Срнић је играо руком у скоку у петерцу, па је Ентони Тејлор после прегледаног снимка показао на белу тачку.
21:44 23.08.2022
43' – ГОООЛ! Иванић!
Води Звезда са 2:0, стрелац је Мирко Иванић. Сјајан ударац искоса са леве стране у саме рашље гола Макабија.
21:39 23.08.2022
40' – Канга први пожутео
Јавна опомена за Габонца због гажења противника.