Партизан - Sputnik Србија

Партизан прокоцкао победу на Малти и прошао у Лигу конференција /видео/

Фудбалери Партизана пласирали су се у Лигу конференција, након што су у реваншу плеј-офа прокоцкали победу на Малти – 3:3 (1:1). Водили су црно-бели 3:1 у 82. минуту, али су због два скривљена пенала дозволили да меч протекне без победника. Захваљујући тријумфу у првом сусрету 4:1, било је јасно да ће Партизан бити тај који ће завршити у Европи.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Катастрофално су изабраници Гордана Петрића отворили сусрет на Малти, против далеко слабијег ривала који је од првог судијског звиждука „показао зубе“.
Јасно је било да је Хамрун тај који мора да нападне и офанзива се Малтежанима исплатила у 27. минуту када је капитулирао бледи и строго дефанзивно оријентисани Партизан.
Хрват Роко Прша казнио је кукавичку игру црно-бели и без већих проблема је закуцао лопту иза леђа голмана Поповића.
Тај гол није пресекао Партизан, већ је натерао госте из Београда да покажу реакцију. Само седам минута било је потребно да резултат буде изједначен, а егзекутор је био, ко други него, Рикардо Гомеш.
Шпиц Партизана је после центаршута Живковића и слабе реакције голмана домаћих успео да дође до лопте и уз помоћу земље да је закуца под пречку - 1:1.
Поменутим резултатом отишло се на полувреме, а Партизан се после изједначења у потпуности ослободио притиска Хамруна.
У наставку су ученици Гордана Петрића допустили Малтежанима да држе лопту у поседу и имају теренску иницијативу, али без конректне идеје да се угрози гол Поповића.
Консолидовао се убрзо Партизан и почео да напада, па је преко капитена Слободана Урошевића успео да дође до потпуног преокрета у 72. минуту.
Издржао је леви бек црно-белих један жесток дуел, ушао у казнени простор Хамруна и слабијом десном ногом успео да погоди даљи угао Бонеловог гола.
Није се дуго чекало на нови погодак у мрежи домаћег састава. Мат у три потеза одрадили су Натхо, Андраде и Рикардо Гомеш.
Андраде је после паса Израелца из прве успео с десне стране да „на тацни“ послужи убојитог голтетера, који из непосредне близине главом шаље лопту у мрежу за великих 3:1.
Иако се чинило да је то то, Партизан је још једном показао све своје слабости. А има их и превише. Офанзива и Рикардо очигледно нису довољни да се добијају утакмице...
Два пенала скривили су црно-бели у свега осам минута и допустили ривалу да стигне до изједначења.
Прво је Винисијус реализовао ударац „са креча“ у 82. минуту, да би и Феделе био прецизан у 90. минуту.
Недопустиво је да клуб реномеа какав је Партизан дозволи себи да у двобоју са далеко слабијим ривалом „проспе“ два гола предности за мање од десет минута.
Ипак, оно што је најважније јесте да су црно-бели изборили пласман у Лигу конференција, али ће тренер Гордан Петрић и те како морати да поради на концентрацији екипе у тренуцима када је битно и када се меч „ломи“, јер је јасно да Европа не трпи такве грешке.
Ток сусрета Хамрун – Партизан могли сте да пратите уживо уз Спутњик спорт.
Споменимо и то да ће пласманом у групну фазу Лиге конференција Партизан зарадити 2,9 милиона евра. А како ће на жребу у петак од 14 часова бити међу повлашћенима у првом шеширу та свота би могла да се увећа током групне фазе.
Иначе, наредни меч црно-бели играју пред својим навијачима 31. августа, када ће угостити највећег ривала Црвену звезду, па је јасно да ће у вечитом дербију морати далеко боље уколико желе да остану непоражени.
Фудбалери Партизана - Sputnik Србија, 1920, 25.08.2022
Формалност и ништа друго
Рикардо Гомеш, Партизан - Sputnik Србија, 1920, 25.08.2022
Гомеш закуцао лопту под пречку /видео/
21:58 25.08.2022
90+3' - КРАЈ! Реми по мери Партизана
Готов је сусрет на Малти. Партизан је испустио победу, али је испунио циљ и пласирао се у Лигу конференција, упркос ремију 3:3.
21:52 25.08.2022
90' - ГОООЛ! Хамрун изједначио
Домаћи фудбалери су из другог пенала, можда и поклона од стране судије због прекршаја Андрадеа, у свега осам минута успели да издјеначе - 3:3.
Прецизан са беле тачке био је Феделе.
21:43 25.08.2022
82' - ГОООЛ! Хамрун смањује
Успели су фудбалери Хамруна после само три минута да смање заостатак у односу на Партизан и сада је резултат 2:3, а стрелац је Винисијус из пенала који је скривио Белић након што га је лопта погодила у руку.
21:41 25.08.2022
79' – ГОООЛ! Партизан води 3:1!
Партизан је ипак класа за Хамрун. Успели су црно-бели преко Рикарда Гомеша да увећају предност, а у улози асистента се нашао Андраде који је ко на танци послужио Гомеша који је главом успео да пошаље лопту у мрежу.
21:33 25.08.2022
72' – ГОООЛ! Урошевић за преокрет Партизана!
Капитен Слободан Урошевић погодио је мрежу Хамруна и Партизан има вођство 2:1. Издржао је дуел на ногама леви бек Партизана ушао у казнени простор домаћих, одложио сам себи лопту и успео десном, слабијом ногом, да погоди супротан угао Хамруновог гола.
21:27 25.08.2022
64' - Велика шанса за Рикарда
Успео је Рикардо Гомеш да промаши гол без голмана. Штета, била је ово велика шанса за црно-беле да упишу и други тријумф у двобоју са Хамруном.
Претходно је Мениг украо једну лопту и упослио репрезентативца Зеленортских Острва, али је он слабо реаговао у директном дуелу са голманом Хамруна који је изашао и оставио небрањен гол.
21:24 25.08.2022
63' – „Андрадеов балон“
Андраде је левом ногом послао једну спору дугу лопту за Рикарда Гомеша који није успео да је прихвати јер је голман Хамруна излетео на време.
21:18 25.08.2022
59' – Офанзива Хамруна
Препустио је Партизан домаћим фудбалерима да држе лопту у свом поседу, али без неке конкретне идеје да се угрози гол који брани Поповић.
21:13 25.08.2022
52' – Тече време, ништа се не дешава
Пролазе минути без неких конкретних прилика на обе стране, а управо је то оно што иде на руку Партизану.
Андраде Партизан - Sputnik Србија
21:09 25.08.2022
48' – Хрват опробао шут
Прша је тукао са 20 метара, али је његов ударац отишао поред стативе Поповићевог гола.
21:07 25.08.2022
46' – Настављен је сусрет
Почело је друго полувреме меча на Малти.
20:50 25.08.2022
45+3' – Полувреме – 1:1!
Одсвирао је главни арбитар крај првог полувреме у којем је резултат поравнан.
20:49 25.08.2022
45' – Још три минута
Продужен је сусрет на Малти за 180 секунди.
20:47 25.08.2022
43' – Партизан напада
Имали су црно-бели прилику да преко Рикарда дођу до предности, али је помоћни судија подигао заставицу, чиме је прекинута акција.
20:43 25.08.2022
39' – Лакше се дише
Погодак који је постигао Рикардо Гомеш скинуо је благи притисак који је створен међу фудбалерима Партизана.
20:38 25.08.2022
34' – ГОООЛ! Партизан изједначио!

Рикардо је после центаршута Живковића с леве стране, био најприсебнији и петерцу домаћих и успео је после одбитка да закуца лопту у мрежу.
20:31 25.08.2022
27' – ГОООЛ! Губи Партизан!
Хрват Роко Прша закуцао је лопту у мрежу, након што се сам ко дух нашао у шеснаестерцу Партизана и без већих проблема матирао Поповића.
20:29 25.08.2022
25' – Малтежани траже пенал
Домаћи фудбалери подигли су руке и тражили од главног арбитра да покаже на белу тачку након што је Урошевић пао, а према њима лопта га је ударила у руку док је лежао на трави.
20:27 25.08.2022
23' – Пауза за освежење
Главни судија прекинуо је сусрет како би се фудбалери оба тима освежили због велике спарине.
20:25 25.08.2022
21' – Гуиламјер покушао
Имао је сасвим солидну ситуацију везиста Хамруна који је очајно шутирао и лопта је завршила високо изнад пречке.