Ватерполисти Србије - Sputnik Србија

Делфини се играли с Израелцима на старту Европског првенства

Ватерполисти Србије успешно су стартовали на Европском првенству у Сплиту где су убедљиво савладали селекцију Израела са 18:3 (3:0, 8:1, 3:1, 4:1) у првом колу групне фазе такмичења.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Лако су наши момци решили у своју корист прву четвртину са 3:0. Драшовић, Мандић и Рашовић погађали су мрежу Израелаца, а блистао је и голман Ристичевић који је бранио беспрекорно.
У другој четвртини Израелци су стигли до историјског првог поготка на евроспким првенствима преко Шлејна, али је то био само утешни детаљ у четвртини у којој су примили чак осам голова.
Распуцали су се наши момци, погађали из свих позиција и на полувреме отишли са великих 11:1.
На почетку треће четвртине селектор Савић је указао поверење голману Добожанову који је чувао мрежу у наставку. Израелци су мало подигли ниво игре, одиграли можда најбољу деоницу коју су изгубили само са 3:1.
У четвртом периоду наши ватерполисти као да су само чекали крај меча. Израелци су постигли још један утешни погодак, али нису могли да пруже снажнији отпор Делфинима, који су тријумфално отворили овај шампионат.
Голове за Србију, постигли су: Радомир Драшовић и Марко Радуловић по четири, Душан Мандић три, Страхиња Рашовић, Петар Велкић, Огњен Стојановић по два и Виктор Рашовић један.
Наредни меч на Европском првенству у Сплиту наши ватерполисти играју у среду од 19 часова против Мађарске.
Директан пренос овог меча могли сте да пратите и на Спутњику:
13:04 29.08.2022
32' – Радуловић!
Сјајан погодак Марка Радуловића за крај меча! Убедљив старт Делфина!
Србија – Израел 18:3.
13:00 29.08.2022
31' – Радуловић!
Сјајно је украо лопту противнику и сам у контри постигао нови погодак.
Србија – Израел 17:3.
12:59 29.08.2022
30' – Велкић!
Други гол за српског центра на овом мечу.
Србија – Израел 16:3.
12:55 29.08.2022
27' – Рос!
Смањују Израелци разлику са играчем више.
Србија – Израел 15:3.
12:52 29.08.2022
26' – Мандић!
Сјајан ударац левицом са десног крила и леп погодак.
Србија – Израел 15:2.
12:45 29.08.2022
24' – Волшмит!
Смањују Израелци из петерца у финишу треће четвртине.
Србија – Израел 14:2.
12:37 29.08.2022
20' – Драшовић!
Нови гол најефикаснијег појединца у нашим редовима. Има четири гола.
Србија – Израел 14:1.
12:35 29.08.2022
19' – Рашовић!
После Страхиње и Виктор се уписао у стрелце.
Србија – Израел 13:1.
12:34 29.08.2022
18' – Велкић!
Први гол на дебију у националном тиму на Европском првенству за нашег центра. На голу Србије у другом полувремену је Лазар Добожанов.
Србија – Израел 12:1.
12:29 29.08.2022
16' – Рашовић!
Асистирао му је Драшовић за великих десет голова предности на крају првог полувремена.
Србија – Израел 11:1.
12:27 29.08.2022
16' – Драшовић!
Трећи гол на утакмици за играча Новог Београда.
Србија – Израел 10:1.
12:26 29.08.2022
16' – Шлејн!
Први гол за Израел у историји на Европском првенству.
Србија – Израел 9:1.
12:25 29.08.2022
15' – Мандић!
Други гол нашег најбољг играча на мечу.
Србија – Израел 9:0.
12:23 29.08.2022
14' – Радуловић!
Други гол за сјајног Ријечанина. Немоћан голман Смирнов.
Србија – Израел 8:0.
12:22 29.08.2022
13' – Стојановић!
Други везани гол за ватерполисту Шапца.
Србија - Израел 7:0.
12:20 29.08.2022
12' – Стојановић!
Расте предност нашег тима, Израелци су ушли у машину.
Србија - Израел 6:0.
12:18 29.08.2022
11' – Радуловић!
Опустила се рука наших ватерполиста што се одмах види на семафору.
Србија - Израел 5:0.
12:17 29.08.2022
10' – Драшовић!
Други гол на мечу за првотимца Новог Београда.
Србија - Израел 4:0.
12:13 29.08.2022
8' – Рашовић!
Брза акција у финишу прве четвртине и нови погодак за Орлове који имају сигурну предност после уводних осам минута.
Србија - Израел 3:0.
12:10 29.08.2022
8' – Мандић!
Постиже 355. гол за репрезентацију наш најбољи играч. Првенац на овом Европском првенству.
Србија - Израел 2:0.