„Драган Џајић – марка за цео свет“
21:19 02.09.2022 (Освежено: 21:27 02.09.2022)
© Фото: Петар Миловновић/СпутњикДраган Џајић
© Фото: Петар Миловновић/Спутњик
Пратите нас
Фудбалски клуб Црвена звезда обележио је у Народном позоришту 60 година од доласка у клуб легендарног Драгана Џајића – треће Звездине звезде и према бројним мишљењима, најбољег играча црвено-белих у историји.
Пратите Спутњик и на летовању
Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com
Представа је одржаном под насловом „Драган Џајић – марка за цео свет“, а овим поводом Поште Србије издале су специјалну марку. У склопу представе приказан је и документарни филм у режији Градимира Бранковића и Синише Божовића.
У филму су познате личности писале писмо Драгану Џајићу, а међу њима су Зико, Мишел Платини, Александер Чеферин, Камачо, Новак Ђоковић...
© Фото: Петар Миловновић/СпутњикДраган Џајић
Драган Џајић
© Фото: Петар Миловновић/Спутњик
Присусуствовале су бројне Звездине легенде, некадашњи саиграчи, актуелно руководство, чланови породице, а међу гостима био је и Патријарх српски Порфирије.
Црвена звезда је најавила да од следеће сезоне повлачи из употребе дрес са бројем 11 у част Драгана Џајића.
Џајић је рођен 30. маја 1946. године, а још као дечак стигао у Звезду са Уба, прво у подмладак, а није му дуго требало да дебитује за сениорски тим.
Први наступ званично је забележио 1963. године са 17 година и девет дана, када га је тренер Миша Павић убацио у игру против Будућности.
За Звезду је играо до 1975. године, а након две такмичарске године у Бастији, вратио се на Маракану и одиграо јоса једну сезону.
Mnogi su pokušavali da igraju fudbal, a samo oni odabrani su uspeli da uđu u istoriju, te je nezamislivo da se njihovo ime ne piše zlatnim slovima. Dame i gospodo, najbolje levo krilo sveta - Dragan Džajić proslavlja šestu deceniju u svojoj Zvezdi.
— FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) September 2, 2022
🔴⚪️#fkcz pic.twitter.com/afj0UuGiTR
Укупно 590 утакмица и 287 голова, а од тога чак 389 званичних мечева. Освојио је пет титула и четири Kупа, док је за репрезентацију одиграо 84 меча.
После играчке каријере дубок траг оставио је као директор и „творац шампионског тима из Барија“, касније је обављао функцију председника, а од 2014. је почасни председник клуба.
Званично је проглашен за најбољег фудбалера Србије у 20. веку.