Ватерполисти Србије - Sputnik Србија

Србија приредила потапање Словенцима – рапсодија после болног пораза

Ватерполисти Србије савладали су репрезентацију Словеније у трећем колу групне фазе Евроспког првенства у Сплиту резулатом 17:6 (5:2, 2:3, 6:1, 4:0)
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Репрезентација Србије групну фазу завршила је са две победе и једним поразом, па тако као другопласирана иде у осмину финала.
Српски тим одиграо је одличну утакмицу са малим падом у другој деоници када је Словенија успела да дође на само гол разлике.
Није се више опуштала Србија и користила је готово сваки напад и играча мање што се поготово одразило у последњој деоници када је предност достигла и десет поена разлике.
Од почетка је Србија показивала да има јачи тим, користили су наши ватерполисти сваки напад и били чрвсти у одбрани.
Иако су у другој деоници дали само два гола, док су Словенци уписали три, није то омело српске ватерполисте у наредној четвртини.
Напротив, друго полувреме почели су сјајно и држали тај ниво игре до самог краја. Словенци су у последње две четвртине успели да дају само један гол.
Одлични су били Страхиња и Виктор Рашовић, али су победи головима допринели и Немања Вицо, Ђорђе Вучинић, Огњен Стевановић, Василије Мартиновић, Радомир Драшовић.
У осмини финала Србија ће играти против Француске.
Све вести са Евробаскета пратите у нашем специјалу.
Ненад Миљеновић - Sputnik Србија, 1920, 02.09.2022
Подкаст
Миљеновић: Гудурић и Милутинов кључ за освајање медаље | Миљанов корнер
Дејан Савић, селектор репрезентације Србије у ватерполу - Sputnik Србија, 1920, 01.09.2022
Савић љут после дебакла: Помрачење и збогом памети, тако се не представља српски ватерполо!
13:02 02.09.2022
32' – Победа Србије!
Стојановић ставља тачку на меч и важну победу Србије.
17:6
12:54 02.09.2022
28' – Рапсодија!
У стрелце се уписује и Огњен Стевановић.
16:6
12:53 02.09.2022
28' – Девет голова разлике
Лука Певачић прекида мирнији ритам и поново повећава предност.
15:6
12:50 02.09.2022
27' – Одличан Рашовић
Нешто мирнија игра на обе стране.
14:6
12:47 02.09.2022
25' – Одличан Рашовић
Страхиња Рашовић са крила даје гол и фантастично уводи у последњу деоницу.
14:6
12:44 02.09.2022
24' – Крај треће деонице!
Вратила се Србија у ритам из прве деонице и сада сјајно реализује нападе, док је са друге стране одлична и у одбрани.
13:6
12:40 02.09.2022
22' – Потапање!
Одлична одбрана Србије, а онда још бољи напад! Вицо даје други гол заредом.
13:6
12:38 02.09.2022
21' – Мајстори!
Маестрални су сада српски ватерполисти у нападу! Провукао се кроз одбрану Словеније Немања Вицо.
12:6
12:37 02.09.2022
20' – Убедљива Србија
И Виктор Рашовић користи играча више!
11:6
12:35 02.09.2022
19' – Гол Словеније
Настран је искључен, а Вучинић даје десети гол за српску репрезенатцију.
10:6
12:34 02.09.2022
18' – Гол Словеније
Словенија користи играча више и Матеј Настран смањује предност.
9:6
12:33 02.09.2022
18' – Тако је!
Страхиња Рашовић после петерца увећава предност Србије.
9:5
12:32 02.09.2022
17' – Добар почетак треће четвртине
Србија прва долази до гола у трећој деоници после контра напада.
8:5
12:27 02.09.2022
16' – Крај првог полувремена
Словенија је другу четвртину добила резултатом 3:2, али Србија има предност на паузи.
7:5
12:26 02.09.2022
16' – Гол Рашовића
Рашовић даје други гол и седми за Србију!
7:5
12:25 02.09.2022
15' – Приближава се Словенија
Поново је посустала одбрана Србије! Словенија је сада у заостатку за само један гол.
6:5
12:24 02.09.2022
14' – Мучи се српски тим
Јаша Лах не успева да реализује напад за Словенију, али са друге стране нема гола ни за Србију.
6:4
12:22 02.09.2022
13' – Мучи се српски тим
Посустао је српски тим и у нападу и у одбрани, Дејан Савић се љути. Коначно је заустављена серија Словеније голом Вучинића.
6:4
12:20 02.09.2022
11' – Словенци смањују предност
Доста греше српски ватерполисти, поново не користе напад. Искључен је и Вучинић, а Поповић даје још један гол за Словенију.
5:4
12:18 02.09.2022
10' – Словенци смањују предност
Страхињи Рашовићу је испала лопта па Србија није искористила играча више. Са друге странце, Словенци користе искуљечење Драшовића.