Српско чудо наставља да блиста – после сребра, стигла и бронзана медаља!

© AP Photo / Matthias SchraderАдриана Вилагош
Адриана Вилагош - Sputnik Србија, 1920, 03.09.2022
Српска атлетичарка Адриана Вилагош наставља са фантастичним резултатима ове сезоне. На митингу Дијамантске лиге у Цириху освојила је бронзану медаљу, а оно што је фасцинантно јесте да је бацила копље 63 метра, што је метар даље него на Европском првенству у Берлину где је била сребрна.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Друго место освојила је Јапанка Харуке Китагучи, хицем од 63 метра и 45 центиметара, док је прва била Американка Кара Вингер, која је копље бацила чак 68,11, што је уједно и нови рекорд митинга, али и Сједињених Америчких Држава.
Све вести са Евробаскета пратите у нашем специјалу.
Американки Вингер био је то други најбољи резултат у 2022. години.
Подсетимо, Адриана Вилагош је на јуниорском првенству света у Калију почетком августа освојила злато, да би на првом великом такмичењу са јуниорима успела да направи чудо и домогне се сребра.
Није се на томе зауставила већ је наставила са фантастичним резултатима и у Цириху на митингу Дијамантске лиге где је остварила трећи најбољи резултат.
Дејан Савић, селектор репрезентације Србије у ватерполу - Sputnik Србија, 1920, 02.09.2022