Милан и Интер приредили спектакулран дерби – преокрет и рапсодија голова

© AP Photo / Luca BrunoРафаел Леао
Рафаел Леао - Sputnik Србија, 1920, 03.09.2022
Фудбалери Милана на стадиону „Ђузепе Меаца“ направили су чудесан преокрет и савладали Интер резултатом 3:2 у дербију петог кола Серије А.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Велики италијански дерби донео је све оно што се од њега и очекивало! Жути картони севнули су већ у деветом минуту, а онда су почеле да се ређају прилике.
Интер је први запретио и претњу претворио у предност после гола Марцела Брозовића у 21. минуту.
Предност гостујућег тима истопила се само седам минута касније када је лопту у мрежу за 1:1 послао Рафаел Леао.
Све вести са Евробаскета пратите у нашем специјалу.
Преокрет Милана је почео, али није настављен у првом полувремену јер се на паузу отишло са нерешеним резултатом.
Домаћин је боље отворио друго полувреме и већ у 49. минуту Тео Ернандес имао је сјајну прилику да главом дао гол којим би Милан повео, али лопта није ушла у мрежу.
Ипак, само пет минута касније сјани Леао пронашао је Оливијеа Жируа, да би прослављени француски фудбалер погодио доњи десни угао и донео предност Милану.
Није то било све од представе коју је Леао приредио већ је поред асистенције и гола у 60. минуту уписао још један погодак за великих 3:1.
Успавани Интер коначно се разбудио и у 67. минуту довео атмосферу до усијања голом Едина Џека.