Кошаркашка лопта - Sputnik Србија, 1920
Евробаскет 2022
Европско првенство у кошарци 2022. године игра се у четири државе и пет градова, а репрезентација Србије је један од водећих кандидата за висок пласман. Сва дешавања са смотре најбољих кошаркашких селекција Старог континента пратите уз Спутњик спорт.

Монструозна партија Адетокумба против Украјинаца /видео/

© ФИБАЈанис Адетокумбо
Јанис Адетокумбо - Sputnik Србија, 1920, 06.09.2022
Кошаркаши Грчке савладали су Украјину после преокрета на Европском првенству, а коначни резултат гласио је 99:79. На полувремену су Украјинци водили са 46:39, али су Хелени на крају уписали нови тријумф.
Наравно најзаслужнији за овакав резултат био је Јанис Адетокумбо који је одиграо монструозан меч - убацио је 41 поен, томе додао девет скокова, две асистенције и једну украдену лопту, довољно за индекс корисности од чак 43! Све то за 27 минута на паркету.
Све вести са Евробаскета пратите у нашем Специјалу.
Поред овакве игре Адетокумба Ник Калатес и Тајлер Дорси успели су да забележе двоцифрен учинак од по 13 датих поена.
Код Украјинаца најбољи су били Исуф Санон и Свјатослав Михалик са по 16 датих поена.
Ово је четврта победа Грка у исто толико утакмица, а уједно и први пораз Украјинаца на Евробаскету.
Ненад Миљеновић - Sputnik Србија, 1920, 06.09.2022
Миљеновићева асистенција: Док се чека на реакцију Дончића – једна добра ствар за Србију