Кошаркашка лопта - Sputnik Србија, 1920
Евробаскет 2022
Европско првенство у кошарци 2022. године игра се у четири државе и пет градова, а репрезентација Србије је један од водећих кандидата за висок пласман. Сва дешавања са смотре најбољих кошаркашких селекција Старог континента пратите уз Спутњик спорт.

Адетокумбо и Грци „закуцали“ Естонце /видео/

© ФИБАЈанис Адетокумбо Грчка
Јанис Адетокумбо Грчка - Sputnik Србија, 1920, 08.09.2022
Грчка је већ обезбедила пласман у осмину финала Евробаскета, али то јој није сметало да надигра Естонију у последњем мечу лигашког дела такмичења са 90:69. Хелени ће у осмини финала играти против четвртопласиране екипе из Групе Д где се налазе и Орлови.
Адетокумбо је у току меча држао лед на колену, па остаје да се види колико је повреда озбиљне природе.
Грчка је играла опуштено, а из тога је дошла до 51 поена за полувреме, мада ни Естонци нису превише заостајали.
Све вести са Евробаскета пратите у нашем специјалу.
Међутим, трећа деоница била је та када је Грчка потпуно преломила ток утакмице и Естонци после тога нису могли да одговоре.
Најефикаснији у победи Грчке био је Јанис Адетокумбо са 25 поена, готово је играо без промашаја на утакмици и показао је велику разлику у односу на противника. И то све за 20 минута. Добио је и он минуте за одмор.
Поред Адетокумба најефикаснији код Грка били су Костас Слукас са 11, Ник Калатес са девет и Тајлер Дорси са осам поена.