Кошаркашка лопта - Sputnik Србија, 1920
Евробаскет 2022
Европско првенство у кошарци 2022. године игра се у четири државе и пет градова, а репрезентација Србије је један од водећих кандидата за висок пласман. Сва дешавања са смотре најбољих кошаркашких селекција Старог континента пратите уз Спутњик спорт.

Гобер: Циљ је злато, у четвртфиналу желим оног ко победи

© Фото : ФИБАФранцуска Турска
Француска Турска - Sputnik Србија, 1920, 10.09.2022
Центар француске кошаркашке репрезентације Руди Гобер изјавио је после тријумфа над Турском након продужетака (87:86) у осмини финала Евробаскета да је циљ „триколора“ освајање златне медаље и да му је свеједно ко ће бити ривал у четвртфиналу.
Подсетимо, Француска ће се у четвртфиналу 14. септембра састати са победником дуела осмине финала између репрезентације Србије и Италије, који је на програму сутра у 18 часова у Берлину.
Гобер је био најефикаснији појединац у победи своје селекције над Турском са 20 поена, а имао је и 17 скокова.
„Ништа није загарантовано у спорту, зато је он тако леп. Kоначан циљ је да освојимо злато, али за сада је циљ наредна утакмица. Имамо много посла. Ово је вероватно најјачи Евробаскет икада, има много јаких тимова и зато је то сјајан изазов за нас. У четвртфиналу желим екипу која победи“, изјавио је Гобер.