Дејвис куп репрезентација Србије - Sputnik Србија

Шпанија победила Србију на старту Дејвис купа

Српски тенисери поразом од Шпаније стартовали су у Дејвис купу у Валенсији. Роберто Баутиста-Агут био је бољи од Миомира Кецмановића, док је Алберт Рамон-Вињолас после драме савладао Ласла Ђереа. Све мечеве могли сте да пратите уз Спутњик.
Два сингла и један дубл одлучиће о победнику, а пред српским тенисерима који су ослабљени јер са њима није Новак Ђоковић Шпанија ће бити најтежи испит.
Сва три меча пратите уз текстуални пренос на Спутњику.
22:10 14.09.2022
Ћаћић у „Миљановом корнеру“: Новак није шкрт на саветима, спремни смо за Дејвис куп!
Гост Миљановог корнера био је Никола Ћаћић, српски тенисер који је специјалиста за дубл.
22:06 14.09.2022
Ко уместо Кецмановића?
За дубл су из табора Србије пријављени Никола Ћаћић и Миомир Кецмановић, мада је питање да ли ће овај други играти због умора јер је управо завршио меч са Аугутом.
На другој страни су пријављени Гранољерс и Мартинез.
22:04 14.09.2022
Дубл само формалност
После другог пораза српских тенисера јасно је да је Шпанија уписала прву победу у групи против репрезентације Србије, па ће дубл меч који почиње од 22.15 часова бити само пука формалност и меч ревијалног карактера.
21:57 14.09.2022
6:7, 6:7 – Победа за Агута и Шпанију!
Поново је Шпанац био бољи у доигравању и после 7:5 стигао до тријумфа од 2:0 у сетовима. Тиме је и Шпанија уписала победу над Србијом у првом колу Дејвис купа.
Миомир Кецмановић - Sputnik Србија, 1920, 14.09.2022
Кецмановић пао јуначки, Шпанија лако до победе
21:49 14.09.2022
6:7, 6:6 – Идемо у тај-брејк!
И овај сет ће после доста драме и преокрета одлучити тај-брејк.
21:44 14.09.2022
6:7, 6:5 – Потврда брејка!
Прво вођство за Миомира у другом сету, све време је губио. Аугут сервира за останак у мечу у наредном гему, а малочас је сервирао за победу...
21:40 14.09.2022
6:7, 5:5 – Брејк Кецмановића!
Наставља се велика борба у Валенсији, Србин се вратио у меч.
21:34 14.09.2022
6:7, 4:5 – Гем за Мишу!
Водио је Миомир са 40:0, али је на крају ипак смањио резултат иако се играло на разлику.
21:29 14.09.2022
6:7, 3:5 – Шпанац на гем од победе
Одлично је одсервирао Баутиста Аугут и без изгубљеног поена стигао на гем до тријумфа. Миомир у наредном гему сервира за останак у мечу.
21:26 14.09.2022
6:7, 3:4 – Брејк Аугута!
Узвраћа Шпанац истом мером и поново има предност од 4:3. Каква борба.
21:24 14.09.2022
6:7, 3:3 – Брејк Кецмановића!
Спасио је Шпанац две брејк лопте, али трећу није могао па је резултат изједначен.
21:17 14.09.2022
6:7, 2:3 – Миша смањио резултат!
Био је Шпанац ту негде око брејк шансе, али је Србин успео да добије овај гем.
21:13 14.09.2022
6:7, 1:3 – Сигуран Аугут!
Дисао му је за вратом Кецмановић, али Шпанац стиже до новог гема.
21:08 14.09.2022
6:7, 1:2 – Узвраћа Миомир
Имао је доста проблема, али ево првог гема за нашег тенисера у другом сету.
21:04 14.09.2022
6:7, 0:2 – Потврђен брејк!
Сјајан сервис-гем Шпанца који без изгубљеног поена добија други гем.
21:02 14.09.2022
6:7, 0:1 – Брејк Аугута!
Одмах на старту шок за наш тим. Аугут стижер до ране предности.
6:6 – Идемо у тај-брејк!
Имао је Шпанац и сет лопту, али је Миша добрим сервисима добио овај гем. Играће се тај-брејк.
20:31 14.09.2022
5:6 – Аугут сигуран!
Шпанац без изгубљеног поена стиже до новог вођства. Миомир опет сервира за останак у сету у следећем гему.
20:29 14.09.2022
5:5 – Изједначење!
Успева Миомир да задржи сервис, Агут је направио неколико грешака па је резултат изједначен.