Рикардо Гомеш - Sputnik Србија

Партизан опет кренуо из минуса, а Рикардо поново промашио победу!

Фудбалери Партизана ремизирали су у другом колу групне фазе Лиге конфренција са Ницом (1:1). Реми и подела плена више ће задовољити госте који су повели већ у другом минуту преко Џоа Брајана, док је бод црно-белима сјајним поготком у 60. сачувао Фусени Дијабате.
Жалиће црно-бели и за целим пленом јер су имали колосалну прилику да дођу до победе у 70. минуту када је Дијабате после сјајног бега оставио лопту Рикарду Гомешу, а овај шутирао са седам-осам метара високо преко гола.
Као и у прошлом колу против Словацког опет је нападач црно-белих могао да се прослави и обрафује навијаче. Баш штета...
Ница је играла као и Монако против Звезде прошле недеље. Дозирани фудбал. Свесни да их за викенд чека нови првенствени дуел задовољили су се бодом и у већем делу утакмице су претили из полу-контри и контри.
До вођства су дошли већ у другом минуту. Још Партизанова публика није ни села на своја места, а Џо Брајан је утишао Хумску. Енглез се одлично снашао после гужве у шеснаестерцу и матирао немоћног Поповића за 1:0.
Ставили су гости и у наставку голмана Партизана још неколико пута на муке, али је Поповић био сигуран. Најбољу шансу за госте да дуплира предност пропустио је Гаетан Лаборд у 57. минуту када је шутрао поред стативе из добре позиције.
Од тог тренутка Партизан је преузео иницијативу и доминирао на мечу. Већ у 60. извели су сјајну акцију за изједначење. Рикардо, Натхо и онда мајсторска реализација Дијабатеа за ерупцију одушевљења у Хумској и 1:1.
О промашају Рикарда већ смо писали, а у последњих 20 минута ушло се у период без већих прилика када су црно-бели запретили неколико пута из прекида, док је Ница тражила пут до гола из транзиције.
Ипак, резулат је остао непромењен и бодови су подељени. После два одиграна кола, Kелн има четири бода, Партизан и Ница по два, док је Словачко остало на једном освојеном боду.
ПАРТИЗАН - НИЦА 1:1 (0:1)
/Дијабате 60 - Брајан 2/
Стадион: Партизана
Гледалаца: 9.126
Судија: Енди Медли (Енглеска)
Жути картони: Траоре (Партизан), Будауи (Ница)
ПАРТИЗАН: Поповић – Живковић, Марковић, Вујачић, Урошевић – Фејса, Траоре (од 78. Баждар) – Андраде (од 69. Лутовац), Натхо, Дијабате – Рикардо.
НИЦА: Шмајхел - Атал, Тодибо, Данте, Брајан (од 85. Лотомба) - Лемина (од 81. Росарио), Тирам (од 81. Бека Бека) - Будауи, Пепе (од 85. Брахими), Илие (од 63. Диоп) - Лаборд
22:54 15.09.2022
90'+4' – Крај утакмице!
Подела бодова у окршају између Партизана и Нице (1:1).
22:51 15.09.2022
90' – Играће се још четири минута!
Толико износи надокнада на овом мечу.
22:45 15.09.2022
85' – Марковић преко гола
Одличан корнер Живковића, али је Марковић шутирао високо преко гола.
22:43 15.09.2022
83' – Умало аутогол Дантеа
Лоше је Бразилац захватио лопту, али срећом по њега само корнер за црно-беле.
22:38 15.09.2022
78' – Измена у Партизану
Уместо Траореа на терену је офанзивац Самед Баждар.
22:31 15.09.2022
70' – Велики промашај Рикарда!
Како му је сјајно Дијабате оставио лопту, а Рикардо шутирао из сјајне позиције преко гола. Велики промашај! Штета!
22:30 15.09.2022
69' – Измена код црно-белих
Уместо Андрадеа на терену је Лутовац.
22:29 15.09.2022
68' – Урошевић поред гола!
Сјајна шанса за црно-беле, центрирао је Живковић, а Урошевић главом шутирао поред стативе. Добра акција.
22:27 15.09.2022
65' – Срећа за Партизан!
Незгодан ударац Софијана Диопа главом, а лопта се од стативе одбила у руке голмана Поповића.
22:25 15.09.2022
63' – Дијабате оборен, нема пенала
Штета што нема ВАР-а у Лиги конференција, јер би дуел Дијабатеа и Брајана могао да буде предмет провере пошто се на снимку јасно види да је нападач црно-белих повучен за дрес у шеснаестерцу.
22:21 15.09.2022
60' – ГОООЛ за Партизан!
Спектакуларна акција црно-белих, Гомеш први пут није био себичан, додао Натху, а овај послужио Дијабатеа који је мајстроски матирао Шмајхела за 1:1. Заслужено!
22:18 15.09.2022
57'– Промашај Лаборда!
Мало је фалило да буде 2:0 за Ницу, али је нападач гостију Лаборд промашио гол изи зигледне прилике.
22:14 15.09.2022
54' – Пепе преко гола!
Гађао је горњи леви угао из добре позиције са 17 метара, али непрецизно.
22:10 15.09.2022
Чеси дали два гола у Келну за три минута!
Бундеслигаш је водио са 2:0 на полувремену, а почетком другог дела Словацко је изједначило резултат преко Калабишке у 49. и Петржеле у 52. минуту.
22:08 15.09.2022
46'– Почело је друго полувреме!
Нема измена у екипама.
21:50 15.09.2022
45'+2' – Шмајхел спречио 1:1
У сјајној шанси се изненада нашао Андраде, али је Шмајхел сјајно одбранио. Нема времена за корнер, судија Медли свира крај првог полувремена. Штета, могао је Партизан до изједначења.
21:47 15.09.2022
45' – Играће се још два минута
Толико износи надокнада у првом полувремену.
44' – Себични Рикардо
Упропастио је сјајну шансу за црно-беле. Дијабате је промешао одбрану Нице одложио до Рикарда, а овај запео да шутира по сваку цену уместо да упосли саиграче. На крају се лопта одбила до Натха који је погодио играча Нице на гол-линији. Штета.
21:44 15.09.2022
39' – Фаул Дијабатеа
Добра акција црно-белих, али Дијабате није стигао до лопте, направио је фаул.
21:30 15.09.2022
28' – Данте запретио
Главом после корнера шутирао је високи штопер, али је Поповић још једном добро одбранио.