Дејвис куп репрезентација Србије - Sputnik Србија

Србија победила Канаду и чека чудо у Валенсији

Тенисери Србије савладали су Kанаду са 2:1 у мечу трећег кола Б групе Дејвис купа у Валенсији, али за пласман у четвртфинале потребно им је „чудо“, односно победа Јужне Kореје против Шпаније.
После победе Ласла Ђереа над Габријелом Дијалом и пораза Миомира Кецмановића од Феликса Оже-Алијасима наш тим је одлучујући поен освојио тако што је Канада предала меч у дублу због повреде Вашека Поспишила.
Подсетимо, без обзира на ову победу, наш тим се налази пред елиминацијом из Дејвис купа, јер му пласман у други круг може донети само победа Јужне Кореје над Шпанијом у недељу.
Шпанија и Јужна Kореја састају се од 16 сати, а Шпанце победа води на завршни турнир. Србија је у првом колу поражена од „Црвене фурије“ са 3:0, а потом је савладала Јужну Kореју са 2:1.
Завршни турнир Дејвис купа (четвртфинале, полуфинале и финале) играће се у Малаги од 24. до 27. новембра, а на њему ће учествовати по две најбоље рангиране селекције из сваке од четири групе.
Све мечеве суботњег програма могли сте да пратите на Спутњику:
20:18 17.09.2022
Канађани предали меч!
Због повреде Вашек Поспишил не може да настави меч, па су Канађани предали меч нашем тиму. Овај меч ће се рачунати као победа Србије у два сета 6:1, 6:0.
20:08 17.09.2022
2:1 – Брејк за Србију!
Сјајно су одиграли наши момци и направили брејк без изгубљеног поена.
20:06 17.09.2022
1:1 – Без грешке на старту
Оба дубла су била сигурна на свој сервис па је после два гема нерешено у првом сету.
19:55 17.09.2022
Званично!
Србију ће у дублу представљати Миомир Кецмановић и Филип Крајиновић, док ће част Канаде бранити Вашек Поспишил и Алексис Галарно.
19:23 17.09.2022
Ћаћић у „Миљановом корнеру“: Новак није шкрт на саветима
Гост Миљановог корнера био је Никола Ћаћић, српски тенисер који је специјалиста за дубл и који би требало да игра против Канаде.
19:14 17.09.2022
Дубл као утеха!
Чекамо да видимо ко ће представљати наш тим у окршају дублова. Он би требало да почне за отприлике нешто мање од пола сата.
19:05 17.09.2022
3:6, 4:6 – Крај! Победа Канаде!
Феликс Оже-Алијасим савладао је нашег Миомира Кецмановића и изједначио резултат у мечу Дејвис купа између Србије и Канаде.
Феликс Оже-Алијасим - Аустралијан опен - Sputnik Србија, 1920, 17.09.2022
Канађанин срушио Србију у Дејвис купу
19:00 17.09.2022
3:6, 4:5 – Миша смањио!
Није деморалисани Кецмановић дозволио рани крај овог сета. Алијасим у следећем гему сервира за победу.
18:57 17.09.2022
3:6, 3:5 – Потврђен брејк!
По плану сада Оже-Алијасим игра, Кецмановић нема никакав одговор на сервисе и Канада је близу победе и изједначења.
18:52 17.09.2022
3:6, 3:4 – Брејк Канађанина!
Као да се само чекао овај тренутак. Спасио је Кецмановић прву брејк лопту, али другу није могао. Приде је на 40:40 сам закуцао лоптицу у мрежу и помогао Алијасиму.
18:48 17.09.2022
3:6, 3:3 – Експресно!
Без изгубљеног поена Алијасим изједначује. Кецмановић ни близу брејк лопте.
18:44 17.09.2022
3:6, 3:2 – Миша води!
Трпи притисак Кецмановић јер је Алијасим ту негде на 30:30, али успева да сачува сервис и шансе нашем тиму да се извуче из тешке позиције.
18:40 17.09.2022
3:6, 2:2 – Као гром Алијасим!
Сјајни сервиси, Кецмановић није имао шансе да врати лоптицу. На крају дроп-шот за изједначење у другом сету.
18:37 17.09.2022
3:6, 2:1 – Извукао се Миша
После 15:30 за Алијасима, уследила су три везана поена за Кецмановића и вођство од 2:1.
18:33 17.09.2022
3:6, 1:1 – Изједначење!
Сигуран је на свој сервис Оже-Алијасим па је резултат у другом сету изједначен.
18:30 17.09.2022
3:6, 1:0 – Гем за Мишу!
Отвара Кецмановић добро овај други сет. Мора Миша да добије овај сет и преокрене меч, иначе нашем тиму прети елиминација из Дејвис купа.
18:25 17.09.2022
3:6 – Сет за Алијасима!
Канађанин доноси свом тиму предност у овом дуелу, а Србију гура ка елиминацији из Дејвис купа.
18:22 17.09.2022
3:5 – Гем за Мишу!
Правио му је проблеме Алијасим, али је Кецмановић некако добио овај гем.
18:16 17.09.2022
2:5 – Миша испустио две брејк шансе!
Две брејк лопте имао је Кецмановић после лошег првог сервиса Канађанина, али је овај све спасио и са четири везана поена повео са 5:2. Миша сервира за останак у првом сету у следећем гему.
18:10 17.09.2022
2:4 – Кецмановић смањио
Уз много мука стиже Миша до другог гема на мечу. Потребно му је да боље одговара на сервисе Алијасима.