Данска није издржала на Максимиру, Мбапе стрелац у победи Француске

© Sputnik / Григорий Соколов / Уђи у базу фотографијаЛука Модрић није на нивоу на ком је био прва три меча. Мораће да запне до краја утакмица ако мисли да своју екипу погура до четвртфинала
Лука Модрић није на нивоу на ком је био прва три меча. Мораће да запне до краја утакмица ако мисли да своју екипу погура до четвртфинала - Sputnik Србија, 1920, 22.09.2022
У оквиру групе А Лиге нација одигране су четири интересантне утакмице.Прилично узбуђења виђено је на Максимиру где је Хрватска надиграла Данску са 2:1, док су Француска и Холандија уписале сигурне победе од 2:0.
У Хрватској није било голова у првом полувремену, али је после уследио ватромет. Прво је Борна Соса довео Ватрене у предност, да би Кристијан Ериксен био стрелац у 77. минуту.
Када је деловало да ће Данци издржати, Мајер је дао гол у 79. минуту и Хрвати су уписали важна три бода.
Са овом победом Хрвати су оверили прво место и пласман на завршну смотру Лиге нација.
Француска се мучила да пробије оклоп незгодних Аустријанаца, али се то догодило у другом полувремену. Прво је прецизан био Килијан Мбапе у 56. минуту, а онда је и Оливије Жиру у 65. погодио на асистенцију Антоана Гризмана и тако су Триколори осигурали победу.
Триколори су овом победом побегли са дна табеле.
Пољаци су дочекали Холандију, али нису успели да се изборе са сјајном брзином коју поседује екипа популарног Орања.
Већ у 14. минуту на асистенцију Дамфриза погодио је Гакпо, док је Стивен Бергвајн постигао још један погодак и повисио на 2:0.
На крају, у победи Белгије од 2:1 над Велсом доминирао је Кевин де Брујне који је дао гол и уписао асистенцију.