Буђење „српских лавица“ на другом крају света – нокаутиран олимпијски вицешампион!

© Фото : ФИБАСрпска кошаркашица Тина Крајишник у дуелу са Јужном Корејом
Српска кошаркашица Тина Крајишник у дуелу са Јужном Корејом - Sputnik Србија, 1920, 23.09.2022
Кошаркашице Србије победиле су олимпијског вицешампиона, селекцију Јапана, резултатом 69:64 у другом колу Групе Б на Светском првенству у Сиднеју.
После пораза од Канаде на премијери, Српкиње су пружиле боље издање у успеле да дођу до битног тријумфа.
Најефикаснија је била Јована Ногић са 13 поена, пратиле су је Кристина Топузовић и Ивон Андерсон са по 12.
Марина Маљковић потпуно подмладила састав за велико такмичење на другом крају света - Аустралији - па се тако на паркету није нашла ниједна од кошаркашица које су на Европском првенству 2021. године освојиле златну медаљу.
Српкиње су боље отвориле меч и већ у првој четвртини су направиле „плус 15“ против Јапана - 24:9.
Ипак, у наставку сусрета дошло је до буђења олимпијских вицешампионки које су успеле да „истопе“ предност на само четири поена заостатка, те се на одмор отишло резултатом 38:34.
Одмор је изгледа више пријао српским кошаркашицама које су трећу четвртину отвориле маестрално са две тројке и поново су стекле двоцифрену предност.
Јована Ногић је предводила српске лавице са 13 поена уз девет скокова и две аистенције, а пратиле су је Ивон Андерсон и Кристина Топузовић које су убациле по поен мање.
Јапанке су у последњој деоници и самом финишу сусрета извршиле притисак, али су Маринине лавице успеле да одбију тај налет и да на крају славе важну победу резултатом 69:64 (24:9, 14:25, 16:12, 15:18).
Наредни ривал Србији која до сада има половичан учинак после два одиграна кола, је домаћин Аустралија, а тај сусрет заказан је у недељу од 10 часова по средњеевропском времену.
У Групи са Србијом осим Канаде и Јапана су још: Француска, Мали и Аустралија.