Александар Митровић - Sputnik Србија

Рапсодија Пиксијевих Орлова – Митровић са три гола уништио Швеђане /видео/

Србија је на крилима троструког стрелца Александра Митровића победила Шведску у мечу 5. кола Лиге нација – 4:1 на Маракани, пред око 10.000 малишана и коло пре краја се изједначила са Норвешком на врху Групе 4 Дивизије Б. Осим Митрогола стрелац је био и Саша Лукић, који је постигао еврогол. У уторак меч одлуке у Ослу за првом место и А Дивизију.
Гости су повели у 15. минуту после сјајне акције Кулушевског коју је крунисао Виктор Класон, али је Србија одговорила само три минута касније.
Живковић је сјајно центрирао с десне стране, а Митровић постигао главом први од своја три поготка на овом мечу.
Србија је до предности стигла у финишу првог полувремена. Пре тога је Душан Влаховић промашио две изгледне шансе, али је мрежу Швеђана поново затресао нападач Фулама.
Капитен Тадић је извео корнер у надокнади првог дела, а лопта пала на главу Митровића за 2:1. У прави час, пред одлазак на паузу.
Само што је кренуло друго полувреме Србија је отклонила све дилеме око победника овог меча. Још једну сјајну акцију коју је започео Сергеј Милинковић Савић, а продужили Тадић и Влаховић, крунисао је хет-триком Митрогол.
Неколико минута трајала је неизвесност да ли је нападач Фулама био у офсајду после сјајног паса Душана Влаховића. У први мах помоћник је подигао заставицу, али је ВАР исправио неправду и доделио трећи гол, а укупно 49. у каријери за центафора Орлова.
Тачку на убедљив тријумф Србије ставио је прелепим ударцем левицом Саша Лукић у 70. минуту.
Селектор Стојковић на овом мечу указао је поверење и дебититанту Срђану Бабићу, који се нашао у занимљивом дефанзивном трију у комбинацији са Ерханом Машовићем и Стефаном Митровићем.
Што се тиче Лиге нација, утакмица у Ослу у уторак 27. септембра донеће коначну одлуку о победнику групе. Нашем тиму било каква победа гарантује прво место, док Норвежанима одговара и реми због победе од 1:0 у Београду на старту такмичења.
Меч Србија - Шведска могли сте да пратите уживо у текстуалном преносу на Спутњику.
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 24.09.2022
Хет-трик Митровића /видео/
Београд, Лондон, Доха... ма даће га Митар било где /видео/
Норвешка је лидер Групе 4 Дивизије Б, а Пиксијеви Орлови би са две победе до краја, рачунајући и двобој у Ослу заказан за 27. септембар, могли да преотму трон Холанду и друговима.
Ево састава за који се одлучио селектор Драган Стојковић Пикси:
СРБИЈА: В. Милинковић-Савић - Машовић, С. Митровић, Бабић - Живковић, С. Милинковић-Савић, Лукић, Костић - Тадић - Влаховић, А. Митровић.
22:41 24.09.2022
93' - КРАЈ - победа Србије 4:1!
Рутинска победа Србије против Шведске у 5. колу Лиге нација. Орлови су се изједначили са Норвешком на првом месту Групе 4 Дивизије Б.
22:39 24.09.2022
91' - Линделоф високо преко гола
Покушао је штопера Шведске није уплашио голмана Србије Вању Милинковић-Савића.
22:38 24.09.2022
90' - Још три минута судијске надокнаде
Сусрет на Маракани продужен је за 180 секунди.
22:37 24.09.2022
89' - Јовић замењује Влаховића
Нападач Фиорентине уписао је и 27. меч за национални тим, заменио је Душана Влаховића.
22:36 24.09.2022
88' - Нижу се напади Србије
Орлови желе да постигну и пети гол. Ређају се напади пред голом Олсена, али недостаје тај завршни ударац.
22:25 24.09.2022
78' – Сјајан старт Рачића
Везиста Браге зауставио је нападача Шведске на средини терена сјаним клизећим стартом, а судија је проценио да је све било чисто.
22:20 24.09.2022
72' – Митровић напушта терен!
Фантастични Александар Митровић напустио је терен, а уместо њега у игру је ушао Урош Рачић, фудбалер Браге.
22:18 24.09.2022
70' – ГОООЛ! Лукић у малу мрежу!
Страшан погодак Саше Лукића. Други гол у најдражем дресу и то какав. Севнула је левица у даљи угао, право у малу мрежу. Србија води 4:1.
22:16 24.09.2022
69' – Свандберг запретио
Фудбалер Волфсбурга запретио је ударцем десном ногом, али је лопта отишла преко гола Србије.
68' – Тадић је покушао луцидно
Капитен је имао намеру да једном лоптом преко главе одбране Шведске упосли нападаче Србије, али је Олсон био најбржи и стигао је лако до те лопте.
22:09 24.09.2022
61' – Србија се одлично брани
Пробала је Шведска која је напала по десној страни, али је одбрана Србије без већих проблема расчистила опасност испред гола Вање Милинковић-Савића, после чега је уследио ружан фаул над његовим братом Сергејом.
22:06 24.09.2022
59' – Офанзивна Србија
Упркос вођству од 3:1 Србија не стаје већ напада Шведску, што је препознатљива одлика Пиксијевих Орлова.
21:58 24.09.2022
47' – Митровић стиже до хет-трика!
Ау, каква акција Србије и рутински погодак Александра Митровића. Сергеј је започео акцију, додао је до Тадића, а онда је Влаховић пасом кроз ноге спојио с голом Митра, који је десном ногом погодио даљи угао гола Швеђана!
То му је 49. гол за Србију у 75 утакмица.
21:54 24.09.2022
46' – Настављен је сурет
Први напад у другом полувремену има Србија.
21:36 24.09.2022
Полувреме - Србија води 2:1!
Захваљујући двоструком стрелцу Александру Митровићу Србије је дошла до преокрета против Шведске.
21:33 24.09.2022
45' - ГОООЛ! Митровић!
Незаустављив је Александар Митровић који је овога пута погодио после корнера у режији Душана Тадић. Дућа је у главу погодио Митра, који је матирао Олсена и тако стигао до 48. поготка за национални тим.
21:30 24.09.2022
41' – Покушај СМС-а
Сергеј Милинковић-Савић је опробао ударац ван казненог простора, али је лопта коју је упутио левом ногом, отишла далеко поред гола.
21:24 24.09.2022
37' – Швеђани у офсајду
Прети Швеђани из контре, али је њихов нападач био у офсајду.
21:20 24.09.2022
32' – Невероватно шта Србија није реализовала
Влаховић је тукао левом ногом са пет метар искоса с леве стране, али је Олсен одбранио. Лопта се одбила до Тадића који је покушао коленом, али је ударац био преслаб и голман Шведске је лако ухватио ту лопту.
21:16 24.09.2022
28' – Иницијатива Швеђана
Упркос изједначењу Србије, Шведска се није повукла већ атакује константно ка голу Вање Милинковић-Савића.