Кошаркаш Партизана Зек Ледеј  - Sputnik Србија

Партизан се распао у Москви, Зенит у финалу ВТБ Суперкупа

Кошаркаши Партизана убедљиво су поражени од Зенита у ВТБ Суперкупу у Москви –81:65. Иако су на полувремену црно-бели имали предност, у наставку је дошло до жестоког пада у игри што је тим из Санкт Петербурга сурово казнио, те ће се у финалу у недељу састати са ЦСКА из Москве.
Партизан од 16 часова игра против Уникса за треће место. Иначе, Партизан је могао себи да дозволи и луксуз у виду пораза од 12 поена што би га одвело у финале, али је доживео дебакл у двобоју са Зенитом.
Тим Жељка Обрадовића добро је отворио сусрет у Москви и контролисао је дешавања на паркету, али само до краја првог полувремена.
Како је време одмицало тако је Зенит преузимао примат и предност је расла. Са плус три после 20 минута игре, уследио је жесток пад. Очајна одбрана одвела је црвено-бели до убедљивог пораза и тога да остану без пласмана у финале ВТБ Суперкупа, где ће се састати ЦСКА из Москве и Зенит.
Нанели и Јам Мадар били су практично једини расположени за игру у црно-белом табору, док је Кевин Пантер пружио очајну партију.
С друге стране Захаров је блистао и био је нерешива енигма за тим Жељка Обрадовића. Предводио је Зенит до убедљивог тријумфа 81:63 и пласмана у финале.
Ток меча Зенит - Партизана могли сте да пратите уживо уз Спутњик.
Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 24.09.2022
Звездина катастрофа на „генералки“ – пораз од 39 разлике
20:38 24.09.2022
40' - Крај меч и убедљив пораз Партизана
Зенит је разбио Партизан резултатом 81:65 и пласирао се у финале ВТБ Суперкупа.
20:36 24.09.2022
40' - Партизану игра и пораз за финале
Ипак, пораз мањи од 12 разлике, а тренутно Зенит има 16 поена предности минут пре краја.
20:34 24.09.2022
39' - Мадар прецизан
Три слободна бацања погодио је Јам Мадар и смањио је предност Зенита на 81:63.
20:30 24.09.2022
38' - Очајни Партизан једва чека крај
Зенит у последњој четвртини води с огромних 23:7, а на семафору је резултат 81:60.
20:26 24.09.2022
36' - Не успева Партизан да се одбрани
Никако две добре одбране да вежу црно-бели. С друге стране Зенит је изузетно расположен за игру и води 75:58.
20:25 24.09.2022
35' - Расте предност Зенита
Тортунов је погодио и одвео је Русе на огромних 73:56.
20:19 24.09.2022
32'– Шетња Захарова
Протутњао је кроз празан рекет Захаров и лако поентирао. Већ 16 поена има искусни члан Зенита. Партизан не успева ништа да одбрани - 68:55.
20:17 24.09.2022
32' – Ледеј узвраћа!
Зек Ледеј је остао сам на линији за три поена, али је назагио и писана је двојка после видео провере. Партизан је смањио предност Зенита и резултат је 64:55.
20:15 24.09.2022
31' – Погађа и Хомсли
Нова тројка Руса који су сада отишли на плус 11 - 64:53.
20:14 24.09.2022
31' – Највећа предност Зенита
Зенит је погодио на отварању последње деонице и води резултатом 61:53.
20:11 24.09.2022
30' – Зенит успева да поентира преко Захарова
Није успео Партизан да одбрани последњи напад Зенита који је поентирао преко Захарова за 58:53. Руси су добили трећу четвртину убедљивим резултатом 21:13.
30' – Нанели смањује
Коначно је прекинута серија. Нанели је постигао и 14. поен и резултат је сада 56:53 за Зенит.
20:08 24.09.2022
29' – Ветеран Фридзон погађа тројку
Виталиј Фридзон који има 36 година, остао је "сам у хали" и хладнокрвно погодио тројку за вођство Зенита 56:51. Серија Зенита сада је 12:0!
20:07 24.09.2022
29' – Серија Зенита 9:0!
Руси поново воде након што је Захаров реализовао оба слободна бацања. Серија Зенита је 9:0, а резултат 53:51.
20:04 24.09.2022
Меч је прекинут!
Муке са сатом. Већ трећи пут се дешава да напад тече, а време стоји због чега су арбитри прекинули сусрет 51:51.
20:03 24.09.2022
27' – Захаров кажњава промашаје црно-белих
Партизан се испромашивао, а Захаров је погодио тројку и Руси су пришли на 51:49.
19:57 24.09.2022
25' – Анђушић погађа тројку
Далеку тројку погодио је Данило Анђушић, да би уследила украдена лопта и полагање Јама Мадара. Партизан се одлепио - 51:44, а Ћави Пасква је звао тајм-аут.
19:48 24.09.2022
23' – Лесор сигуран
Француз је био успешан са линије пенала и после вођства Зенита 44:42, резултат је поново изједначењен 44:44.
19:47 24.09.2022
22' – Вимбуш погађа тројку
Друга тројка Американца Вимбуша који је донео изједначење 42:42.
19:46 24.09.2022
22' – Расположени Јама Мадар
Дигао се на шут за два поена и погодио Јам Мадар који је изузетно расположен за игру 42:39.