Партизан - Раднички Сремска Митровица - Sputnik Србија

Шок за црно-беле: Партизан доживео крах у Сремској Митровици!

Фудбалери Партизана елиминисани су у 1/16 финала Купа Србије од стране друголигаша Радничког из Сремске Митровице. После 90 минута резултат је био изједначен (1:1), па су домаћини славили на пенале са 2:0.
Партизан је водио голом Патрика Андрадеа од 19. минута, али су домаћини изједначили у 92. минуту преко Маринковића, па је победник потом одлучен са беле тачке.
На пенал-рулету црно-бели су промашили сва четири једанаестерца (Рикардо, Живковић, Урошевић, Андраде) и напустили погнуте главе Сремску Митровицу.
Иначе, меч је одигран у лепој атмосфери пред неколико хиљада љубитеља фудбала, а Партизан је у првом полувремену пропустио прилику да разреши све дилеме око проласка у наредну фазу најмасовнијег такмичења.
Поред водећег гола Андрадеа из 19. минута, памтиће се и статива Рикарда из 44.
Партизан је у наставку играо млако и неубедљиво, као да је само чекао крај и минималну победу, али је казна стигла у надокнади.
Сјајан напад су извели домаћини, а на другој стативи Маринковић је прецизним ударцем у другом минуту надокнаде матирао искусног голмана Лукача и обрадовао домаћу публику међу којом је био и министар у Влади Бранислав Недимовић.
Овом победом Раднички из Сремске Митровице је остварио један од највећих успеха у историји у сезони у којој слави 100 година постојања клуба.
2:0 - И Ристовић је промашио!
Каква ревија промашаја! И ово оде преко гола!
17:02 28.09.2022
2:0 - Промашај Урошевића!
Читав гол је промашен!
2:0 - Спасојевић преко гола!
Има наде за Партизан, после лошег ударца играча Радичког.
17:01 28.09.2022
2:0 - Пречка Живковића!
Црно-бели опет без гола, смеши им се елиминација из Купа
17:00 28.09.2022
2:0 - Петровић!
Имао је Лукач лопту на руци, али је она завршила у мрежи.
16:59 28.09.2022
1:0 - Промашај Рикарда
Сјајно брани голман Радничког.
16:58 28.09.2022
1:0 - Спасојевић!
Није паненка, али лепо пласирана лопта по средини гола. Домаћин води.
16:57 28.09.2022
Чекамо извођаче!
Оба стручна штаба се договарају око извођача једанаестераца, а црно-бели се сигурно уздају у голмана Милана Лукача.
16:53 28.09.2022
Време је за пенале!
Партизан је водио голом Патрика Андрадеа од 19. минута, али су домаћини изједначили у 92. минуту преко Маринковића па ће победник ове рунде бити одлучен са беле тачке.