Одбојкашице Србије - Sputnik Србија

Српкиње преко Америке до финала Светског првенства!

Одбојкашице Србије су се пласирале у финале Светског првенства 11. узастопним тријумфом на такмичењу против екипе Сједињених Америчких држава са 3:1, по сетовима 25:21, 25:20, 17:25, 25:23.
Србија је одиграла бриљантан меч, ни у једном моменту није доводила победу у питање, а за златну медаљу ће се борити у суботу у холандском Апелдорну против бољег из дуела између Бразила и Италије који је на програму у четвртак од 20.00.
Српски тим ће покушати да одбрани титулу освојену пре четири године у Јапану, када су побеђене Италијанке са 3:2.
Најбоља у српском тиму била је Тијана Бошковић са 33 поена, Бианка Буша је била веома инспирисана са 15 поена, Јована Стевановић је уписала седам, три из блока и два из сервиса, а Мина Поповић је са клупе донела пет веома важних поена.
Мина Поповић - Sputnik Србија, 1920, 12.10.2022
Мина српска хероина: Србијо, идемо по злато
Америка је боље ушла у меч, повела је са 2:0, али је уследила серија од три поена Србије за преокрет, после чега је екипа селектора Данијелеа Сантарелија преузела иницијативу.
Лепо су се сналазиле у нападу Буша и Михајловићева, Бошковићева је грешила, али се и исправљала, после једног сјајног напада Србији је донела шест поена предности (19:13).
Америка се, међутим, није предавала, четири поена у низу су били знак за драму, али је са три поена заредом Србија вратила ритам и потом искористила трећу сет лопту, сјајном акцијом Стевановићеве за 25:21.
У другом сету је виђен прави егал, све до 8:8 када је Србија појачала ритам и стекла предност од три поена, што је било праћено одговором Америке за преокрет на 15:14.
Србија је схватила поруку, предност је веома брзо враћена, Стевановићева је ас ударцем потпуно разорила одбрану Америке, а упркос покушајима повратка, ривал није имао решења па је други сет завршен резултатом 25:20.
Уводна размена поена је прекинута добром секвенцом Дрче, али су уследиле грешке које је Америка користила и повела са 16:10, шта није могао да заустави ни Сантарели минутом одмора.
Американке су наставиле са силовитим нападима, Србија није имала одговор нити начин да преокрене сет у своју корист па је разлика смањена на 2:1, са коначних 25:17 у трећем сету за ривалке.
Сјајно је четврти сет отворила Поповићева нападима кроз средину, Лозо је била под притиском на пријему, али је одлично радила тај посао, док је Буша бриљантно нападала са крила за 8:4.
Пултер је нападала Лозо сервисом, грешила је српска одбојкашица, уследила је серија ривалки, све је прекинула Бошковићева јаким нападом, али се убрзо стигло до егала после поена уз помоћ мреже за 10:10.
Ризик на сервису Американки им је донео преокрет, Бошковићева је успела поново да пронађе пут до поена за изједначење, све после одличних сервиса Поповићеве, али је низом челенџа ривал успео да поново стекне предност.
У ритму поен за поен се наставио дуел, рововска борба за сваку лопту, грешиле су екипе на обе стране, али су низале и добре потезе који је крунисала Поповићева интелигентним пребацивањем лопте право у поље за 20:19.
Финиш је обележила Бошковићева, низом поена и коначним за 25:23 за крај и пласман у велико финале!
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик спорт.
22:20 12.10.2022
25:21, 25:20, 17:25, 25:23 – Крај! Финале!