Јокић дао два поена и изашао на полувремену – Србин се вратио, али поново забринуо

© AP Photo / Ringo H.W. ChiuНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 13.10.2022
Српски кошаркаш Никола Јокић опоравио се након повреде десног зглоба и био је на паркету у победи Денвера над Лос Анђелес Клиперсима (126:115) у предсезонском мечу, док је млади српски кошаркаш Никола Јовић такође допринео победи Мајамиja над Њу Орлеансом (120:103).
Постојала је бојазан када ће Јокић моћи да изађе на терен, али је коначно страх отклоњен јер је Никола провео на паркету 15 минута.
За то време уписао је два поена, три скока уз седам асистенција и једну украдену лопту. Имао је српски кошаркаш четири изгубљене лопте, али је јасно да на овој утакмици није дао свој максимум из предострожности.
Јокић је морао да се чува како не би опасније повредио зглоб и како би био спреман за прву утакмицу у сезони против Јуте која је на програму 19. октобра.
Међутим, играо је српски кошаркаш за укус судија мало грубље па је због четири личне грешке које је сакупио већ на почетку другог полувремена искључен из игре.
Најефикаснији у Денверу био је Иш Смит са 15 поена, а добра вест је и да је Мајкл Портер јуниор био двофирен са 12, јер тиме Портер наговештава да се враћа на велика врата после дуге паузе.
У утакмици Мајамија против Њу Орлеанса, поново је био запажен Никола Јовић, млади српски кошаркаш.
Јовић је играо нешто више од 11 минута, а постигао је шест поена, четири скока и две асистенције.
Током претходне утакмице на паркету је провео више времена и самим тим имао бољи чак и дабл-дабл учинак, али треба узети у обзир да су ово предсезонске утакмице и да тек следи период у коме ће млади Никола показати свој таленат.
Мајами је до победе стигао предвођен Бамом Адебајом који је уписао 25 поена.