Црвена звезда - Ференцварош - Sputnik Србија

Руска легенда се реванширала Звезди – црвено-бели поражени у Мађарској!

Звездини снови о пролећу у Лиги Европе доживели су нови ударац у Будимпешти где јој се Ференцварош реванширао за висок пораз прошлог четвртка тријумфом до 2:1. Стрелци за домаће били су Захаријасен у 24. и Сами Ммае у 61, док је почасни погодак за црвено-беле постигао Стефан Митровић у 55. минуту.
На руку Звезди не иде ни резултат из Трабзона где је шампион Турске савладао Монако са 4:0 па ће Трабзон имати велики мотив да у следећем колу игра на победу на Маракани и нападне и прво место са ког се тренутно шепури мађарски шампион.
Руски стручњак Станислав Черчесов изненадио је Милоша Милојевића одлуком да остави на клупи најбољег играча Токмака Нгуена, као и Франка Болија, а од старта је убацио неке играче који су били резерве у Београду. То је Звезду натерало да се прилагођава током првог полувремена и не изгледа онако како је личила пре седам дана.
Руку на срце, пуцала је сама себи у колена Звезда рекацијама код оба поготка где су штопери немо посматрали како лопта пролази у мрежу Милана Борјана. Из прве праве шансе на утакмици домаћин је повео, а Захријасен из два пута матирао капитена Звезде у 24. минуту.
© AFP 2023 / FERENC ISZAЦрвена звезда - Ференцварош
Црвена звезда - Ференцварош - Sputnik Србија, 1920, 13.10.2022
Проблем више уследио је после поготка јер је Саного напустио игру због повреде, а Звезда остала без класичног задњег везног. Српски шампион се тражио у првих 45 минута, али одсутност Александра Катаија који није пипнуо лопту два пута одразила се на крају и на резултат.
Друго полувреме Београђани су отворили сјајно. Пешић је већ после тридесетак секунди маестрално погодио мрежу Фрадија, али је ВАР соба видела оно што пољске судије нису, играње руком Нишлије због којег је гол поништен.
Затим је Звезда имала среће јер је Ференцварош погодио стативу у 51. а онда тренутак магије. Невероватан спринт Стефана Митровића, најбољег појединца међу црвено-белима вечерас, и реализација у маниру највећих мајстора попут Салаха, Манеа, Сона...
Учинило се свима у том 55. минуту да Звезда може до преокрета и живота важне победе, али је у 61. минуту уследио нови шок. Пачка је извео корнер, право на главу Самија Ммаеа који је остао сам и неометан на другој стативи одакле је лако лобовао Борјана главом за испоставиће се касније коначних 2:1.
Суочена са тешком позицијом Звезда је бацила све карте на напад у последњих пола сата утакмице, док се Ференцварош оријантисао на одбрану и контранападе као оружје да приведе утакмицу крају.
И једни и други су улазили у прилике, домаћини махом преко брзоногог Нгуена, док је Звезда претила преко Кангве, Иванића и Митровића, али је мрежа голмана Дибуша остала нетакнута.
ФЕРЕНЦВАРОШ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:1 (1:0)
/Захаријасен 24, С. Ммае 61 - Митровић 55/
ФЕРЕНЦВАРОШ (4-2-3-1): Дибуш - Ботка, Кностер, С. Ммае, Пачка - Вечеи, Бешић - Траоре, Захаријасен, Гојак - Р. Ммае.
ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Гобељић, Ераковић, Дрговић, Родић - Канга, Саного - Митровић, Катаи, Иванић - Пешић.
22:55 13.10.2022
97' – Крај меча!
Слободан ударац Кангве је одбранио голман Дибуш и сачувао победу свом тиму.
22:50 13.10.2022
92' – Мијатовић!
Покушао је млади нападач ударцем са дистанце, лопта је отишла тик поред стативе.
22:49 13.10.2022
90' – Играће се још пет минута!
Толико износи надокнада на овом мечу.
22:46 13.10.2022
87' – Кикс Ераковића и Борјана
Нису се споразумели, али Токмак Нгуен није стигао да казни грешку.
22:40 13.10.2022
81' – Измене на обе стране
Код Ференцвароша Есити мења Бешића, а код Звезде су изашли Канга и Драговић, а ушли Мијатовић и Милуновић.
22:32 13.10.2022
74' – Митровић!
Сјајан волеј са око 14 метара, одлази преко гола. Убедљиво најбољи играч Звезде вечерас.
22:31 13.10.2022
Трабзон разбија Монако!
Тренутно је 4:0 за турског шампиона, у стрелце се уписао и Трезеге.
72' – Звезда прети из корнера
Било је опасно пред голом Фрадија, али су се Мађари некако одбранили. Пре тога је Канга сјајно осујетио контру домаћина...
22:24 13.10.2022
66' – Измена код Мађара
Уместо Гојака на терену је Токмак Негуен.
22:23 13.10.2022
62' – Измена код Звезде
Букари је у игри уместо Катаија.
22:20 13.10.2022
61' – ГОООЛ за Ференцварош!
Стрелац је Сами Ммае. Пачка је извео корнер, идеално на главу штопера Фрадија који је био неометан и матирао борјана.
60' – Борјан маестралан
Опасан ударац Захаријасена и парада Борјана. Корнер за Фради.
22:14 13.10.2022
55' – ГОООЛ за Звезду!
Стрелац је Стефан Митровић после сјајног спринта од готово 50 метара. Домаћини су тражили опет да се ВР умеша јер се учинило да је лопта изашла у аут, али је све било по правилима.
22:12 13.10.2022
Трабзон повећао предност!
Турски шампион води против Монака са 2:0, а стрелац је Виктор Уго у 48. минуту.
22:10 13.10.2022
51' – Статива чува Звезду!
Ммае је после контре шутирао, лопта закачила Драговића и лобовала Борјана, али је на срећу црвено-белих ударила у стативу и одбила се у поље.
22:05 13.10.2022
46' – Пешић изједначио, ВАР се умешао
Сјајно је погодио нападач Београђана са око 16 метара, али је примирио лопту руком што је нотирано и у ВАР соби. Штета, леп гол је био.
22:03 13.10.2022
46' – Почело је друго полувреме!
С центра крећу први Београђани. Делује да нема измена у обе екипе.
21:50 13.10.2022
45'+3' – Крај првог полувремена!
Звезда губи, али има времена да се поправи. Ференцварош не игра ништа нарочито, али је искористио једину праву шансу и води са 1:0.
21:46 13.10.2022
45' – Још три минута!
Толико износи надокнада у првом полувремену.
21:45 13.10.2022