Фудбалери Партизана - Sputnik Србија

Партизан опет победио Немце – два гола за три бода и мирис европског пролећа!

Фудбалери Партизана направили су још један крупан корак ка пролећу у Европи победом над Келном од 2:0 у Хумској у четвртом колу Лиге конференције. Голове за победу постигли су Дијабате у 15. и Рикардо у 52. минуту, а црно-бели су сада лидери у групи са осам бодова, испред Нице која има шест, али и меч мање против Словацког који се игра од 21 час.
Оно што је већ сада јасно је да ће Партизану још три бода из последња два кола осигурати пласман у другу фазу, али је важно бити и први у групи на крају и тако избећи 1/16 финала Лиге конференција и чекати наставак такмичења као повлашћен.
На руку црно-белима иде и победа чешке екипе Словацко против Нице у гостима.
Гости су наметнули брз ритам на старту утакмице, Шкири је у петом минуту уздрмао голмана Поповића волеј ударцем са ивице казненог простора, а већ у наредном нападу Дијабате је наместио велику шансу Менигу.
© Фото : ФК Партизан / Мирослав ТодоровићФудбалери Партизана
Фудбалери Партизана - Sputnik Србија, 1920, 13.10.2022
Нажалост домаћих, крилни нападач није добро шутирао, лопта је ишла право у чувара мреже Келна који је смирено реаговао и отклонио опасност. Партизан је до вођства стигао у 15. минуту.
Голман Поповић је испуцао лопту, штопер Хуберс погрешио на левој страни, а Дијабате мајсторски спустио лопту пред ноге и закуцао је у мрежу. Сјајан гол за вођство Партизана и делиријум у Хумској.
Делиријум који се претворио у пиротехнички пир после ког је Партизан зарадио први минус. Троминутни прекид није пресекао црно-беле, али је био каписла да главни судија из Израела једва дочека други прекид и пошаље играче у свлачионицу.
После шест минута меч је настављен, а публици је запрећено да ће следећи прекид значити крај меча и губитак утакмице службеним резултатом 3:0. Гробари су се због тога примирили и навијали, а црно-бели држали Јарчеве подаље од свог гола.
Прво полувреме продужено је чак за десет минута, а у последњем Партизан је имао велику шансу. Односно Мениг који је шутирао са 11 метара, али се лопта одбила од пречке. Имао је Холанђанин неколико прилика вечерас, али је поново испољио непрецизност.
Меч је одлучен у 52. минуту. После корнера и гужве у петерцу, Урошевић је центрирао слабијом десном ногом, а Гомеш из места скочио и поред тројице затресао мрежу за заслужених 2:0 за Партизан.
Тај гол дефинитивно је означио крај амбиција за госте да могу да ураде нешто на овом мечу. Покушавали су Јарчеви, нападали у преосталих 40-ак минута, али се Партизан умешно бранио и с лакоћом отклањао сваку опасност.
На крају је Партизан уписао вредан тријумф, други у седам дана над бундеслигашем и наговестио да ће се европски фудбал играти у Хумској и на пролеће. Заслужено.
ПАРТИЗАН - КЕЛН 2:0 (1:0)
/Дијабате 15, Рикардо 52/
Стадион: Партизана.
Гледалаца: 15.269.
Судија: Рој Рајншрајбер (Израел).
Жути картон: Дијабате, Белић, Марковић, Урошевић (Партизан), Хиберс, Хектор, Скири (Kелн).
ПАРТИЗАН (4-3-3): Поповић – Филиповић, Марковић, Вујачић, Урошевић – Траоре, Белић (61. Фејса) – Дијабате, Натхо, Мениг (69. Андраде) – Рикардо (76. Павловић).
КЕЛН (4-2-3-1): Швабе - Шмиц, Хиберс, Солдо, Педерсен (74. Хусеинбашић) - Мартел, Скири - Адамјан (66. Мајна), Хектор, Kајнц - Диц (46. Тигес).
Детаљ са 168. вечитог дербија  - Sputnik Србија, 1920, 13.10.2022
Партизан с појачаним бедемом брани кућу од Немаца – Звезда има стари рецепт за Мађаре
20:57 13.10.2022
Крај! Победа Партизана!
20:44 13.10.2022
90' – Играће се још пет минута
Толико износи надокнада на овом мечу. Партизан стиже до друге победе у Лиги конференција.
20:37 13.10.2022
84' – Срећа за Партизан
Сјајно је Хектор прошао по левој страни, послужио тигеса који је биопред празном мрежом, али је остао у раскораку.
20:29 13.10.2022
76' – Измена у Партизану
Уместо Рикарда на терену је Андрија Павловић.
20:28 13.10.2022
75' – Кајнц изводи корнере
По ко зна који пут вечерас, лопта пада у петерац Партизана, али тамо нема играча Келна да је захвате.
20:22 13.10.2022
69' – Измена у Партизану
Уместо Менига на терену је Патрик Андраде.
20:21 13.10.2022
68' – Марковић пожутео
Заслужено, вукао је резервисту Маину за дрес добрих 20-30 метара.
20:13 13.10.2022
61' – Измена у Партизану
Уместо Белића на терену је Фејса.
60' – Корнер за Келн
Центрирао је Кајнц, али су црно-бели отклонили опасност.
20:06 13.10.2022
52' – ГОООЛ за Партизан!
Рикардо главом матира Швабеа. После корнера и гужве Урошевић је центрирао слабијом десном ногом, а Гомеш из места скочио и поред тројице затресао мрежу. Заслужених 2:0 за Партизан.
20:01 13.10.2022
49' – Опет Мениг!
Налетео је на лопту, шутирао са око 11 метара, право у голмана Швабеа.
19:59 13.10.2022
46' – Почело је друго полувреме!
Одмах измена у редовима Келна, уместо Дитца на терену је Тигес.
19:41 13.10.2022
45'+10' – Крај првог полувремена!
Заслужено вођство црно-белих поготком Дијабатеа од 15. минута. Могао је Партизан и убедљивије да води, али су шансе Менига остале неискоришћене.
19:40 13.10.2022
45'+10' – Пречка!
Штета што је Менигу реализаиција слабија страна. Какву је шансу имао, шутирао са десетак метара, али је лопта ударила о пречку. Штета...
19:36 13.10.2022
45'+5' – Келн безопасан
Траже гости шансу да угрозе гол Поповића у овој надокнади, али одбрана Партизана је за сада беспрекорна.
19:30 13.10.2022
45' – Играће се још десет минута!
Толико износи надокнада у првом полувремену.
19:27 13.10.2022
41' – Срећа за Келн!
Одлично је Дијабате центрирао са десног крила, али је Солдо некако избио лопту из петерца у корнер. Ударац из угла за црно-беле.
19:23 13.10.2022
38' – Утакмица је настављена
Око шест минута трајао је прекид...
19:18 13.10.2022
31' – Прекид у Хумској!
Други пут су Гробари запалили пиротехнику па је израелски судија послао играче оба тима у свлачионицу. Зашто се све ово ради?
Гробари постројили играче Партизана после АЕК - Sputnik Србија, 1920, 13.10.2022
Навијачи два пута прекинули утакмицу Партизана /видео/
19:16 13.10.2022
30' – Грешка Натха
Висок пресинг црно-белих се исплатио, освојили су лопту, али поново није успела комбинација Натха и Рикарда јер је Израелац послао лопту у ноге ривала.