Митрогол решета и после повреде – Фулам прекинуо низ пораза /видео/

© Adam DavyАлександар Митровић, Фулам - Борнмут
Александар Митровић, Фулам - Борнмут - Sputnik Србија, 1920, 15.10.2022
Александар Митровић поготком је обележио повратак у стартну поставу Фулама после двонедељне паузе због повреде.
Српски голгетер је реализовао најстрожу казну у 52. минуту дуела са Борнмутом и стигао до седмог гола у Премијер лиги. Овим голом Митровић је донео бод свом тиму (2:2) којим је прекинуо низ од два везана пораза у Премијер лиги.
Фулам се намучио у мечу са гостима са југа Енглеске који су два пута имали по гол предности. Прво је Соланке у другом минуту матирао Лена зa 0:1, али је врло брзо дефанзивац домаћих Иса Диоп поравнао резултат на 1:1 у 22. минуту.
Борнмут је дошао до новог вођства на истеку пола часа игре преко Колумбијца Џеферсона Лерме и тим резултатом се отишло на одмор.
Почетком другог полувремена, Фулам је имао слободан ударац, а у дуелу у шеснаестерцу управо је Лерма оборио Митровића рвачким захватом, што је био знак главном арбитру да покаже на 11 метара.
Рекордер по броју голова за репрезентацију Србије био је неумољив и донео је изједначење Фуламу у 52. минуту.
Подсетимо, због повреде зарађене у Лиги нација, Митровић је пропустио дуел са Вест Хемом прошлог викенда у коме је Фулам поражен са 3:1.
У другом мечу поподневног програма, Вулверхемптон је савладао Нотингем Форест са 1:0 поготком Рубена Невеса из пенала у 56. минуту.
Гости су могли на овом мечу до бода, али је Бренан Џонсон промашио најстрожу казну у 79, тачније голман Вукова Хозе Са му је одбранио ударац са 11 метара.
У уводном дуелу суботњег програма, Лестер и Кристал Палас су одиграли меч без голова.