Из Португалије стиже гол за Гиниса! /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 19.10.2022
Невероватне сцене стижу из Португалије са меча друге лиге између Феиренсеа и Мореиренсеа – 1:2. Славили су гости, али је голман домаћих Бразилац Артур да Силва постигао невероватан погодак у 69. минуту, када је ударцем са гола на гол матирао свог колегу.
Ефектан погодак с гола на гол о којем ће се тек причати у свету фудбала постигао је бразилски чувар мреже Артуро да Силва.
Његов тим имао је гол заостатка од деветог минута када је Силва погодио мрежу Феиренсеа, да би Артур у 69. минуту решио да испуца једну лопту из свог петерца.
Вероватно ни сам није слутио какав ће бити коначан епилог... Лопта је добила убрзање приликом додира са земљом и лобовала је његовом колегу који је бранио гол Мореиренсеа, да би на крају завршила у мрежи.
Славље је могло да почне, јер су домаћи фудбалери окружили свог хероја који је постигао заиста несвакидашњи погодак.
Ипак, на крају је Мореиренсе био екипа која је славила, с обзиром на то да је Апарисио Педро само 180 секунди касније од гола за Гиниса, успео да постави коначних 2:1 за госте.