Звезда и Трабзон - Sputnik Србија

Звезда „преживела“ Турке – у Кнежевину по чудо и нокаут фазу Лига Европе /видео/

Фудбалери Црвене звезде победили су Трабзон у мечу 5. кола Лига Европе – 2:1 (1:1), па ће у последњем колу против Монака у Кнежевини наредног четвртка, сами одлучивати о сопственој судбини. Гол вредан тријумфа и наставак сна званог нокаут фаза Лига Европе обезбедио је Александар Пешић у 64. минуту.
Претходно су се у стрелце уписали Катаи и Бакасетас.
Ференцварош је захваљујући ремију са Монаком у Будимпешти (1:1) обезбедио прво место у Групи Д, док ће се Звезда, Монако и Трабзон у последњем колу борити за друго место, а трећи ће у Лигу конференција.
Звезда је била пред амбисом. Реми са Трабзоном који је био на снази до 64. минута значио је растанак са Европом, али је тада на сцену ступио Пешић првим голом у Лиги Европе.
Искусни центарфор који је решио меч у Нишу са два поготка, поново је израстао у хероја клуба с Маракане када је на асистенцију Османа Букарија закуцао лопту из волеја у небрањену мрежу голмана гостију Чакира.
Није било простора за калкулације српског шампиона. Победа и ништа друго! Милош Милојевић је изненадио са поставом, направио је једно изненађење, пустио је Катаија пре Мирка Иванића, и то се испоставило као добро решење.
Играло се отворено на обе стране, али без конкретних прилика пред оба гола. А онда у 37. минуту тренутак инспирације и „магија“ Звездиног „магика“ који је из прве, фудбалски шутирао јачом десном ногом, а лопта је завршила под самим рашљама Трабзоновог гола.
Експлодирала је Маракана, али је само два минута касније уследио мук. Погодио је Грк Бакасетас уз доста среће, с обзиром на то да је лопта на путу ка голу после слободног ударца променила правац и преварила Милана Борјана.
Поменутим резултатом отишло се на одмор.
У наставку се играло офанзивно на обе стране, а Звезду је у 56. минуту спасила пречка, али је претходно лопту закачио Милан Борјан.
Та одбрана као да је улила додатну снагу фудбалерима Звезде да крену још јаче напред и то се врло брзо исплатило.
Осман Букари је сјајно пробио по десној страни и упутио је одличан центаршут, а лопту је у мрежу сместио Нишлија Пешић.
До краја сусрета Звезда је искусно сачувала тешко стечену предност, па ће у последњем колу делимично одлучивати о својој судбини.
Победа у Кнежевини против Монака гарантује друго место, под условом да буде већом разликом од оне коју би Тразбон потенцијалним тријумфом остварио против Ференцвароша. Ипак, битно да је Звезда „преживела“ Турке и да је све остало отворено за последње коло Групе Х.
Standings provided by Sofascore
Текстуални пренос сусрета Црвена звезда и Монако могли сте да пратите уживо уз Спутњик.
Шампион Србије као последњепласирани тим Групе Х мораће како зна и уме да нападне турског представника, како би у случају евентуалног тријумфа, одлучивао о сопственој судбини у утакмици последњег кола против Монака у Кнежевини, 3. новембра.
Навијачи и фудбалери Трабзона - Sputnik Србија, 1920, 27.10.2022
Турци парадирали Београдом /фото, видео/
Дани Макели - Sputnik Србија, 1920, 27.10.2022
Режирао је драму у Београду, а у Лондону – комедију /видео/
22:53 27.10.2022
94' - Крај! Важна победа Звезде!
Црвена звезда победила је Трабзон на Маракани резултатом 2:1. Голове су постигли Катаи и Пешић, док је једини погодак за Турке дело Грка Бакасетаса.
22:49 27.10.2022
90' – Четири минута продужетка
Још четири минута остало је до краја сусрета на Маракани.
22:43 27.10.2022
Срби и Руси браћа заувек!
Ори се тренутно Мараканом: "Срби и Руси, браћа заувек!".
22:42 27.10.2022
83' - Ференцварош изједначио
Нерешено је у Мађарској, где је домаћин преко Закариасена успео да анулира предност Монака - 1:1.
83' - Мења и Звезда
Јован Мијатовић нападач Звезде заменио је искуснијег колегу и стрелца другог кола Александра Пешића.
22:41 27.10.2022
82' - Излази Хамшик
Најискуснији фудбалер Трабзона завршио је меч, уместо њега на терену је Јазићи.
22:38 27.10.2022
80' - Време ради за Звезду
Ништа конкретно се не дешава што апсолутно иде на воденицу српског шампиона.
22:33 27.10.2022
75' – Катаи изашао
Кингс Кангва ушао је у игру уместо Звездине десетке. Милојевић је решио да "затвори" средину и Кангва ће помагати Кангви, имаће дефанзивнију улогу у односу на Катаија.
22:29 27.10.2022
70' – Корнер за Трабзон
Одлично је реаговао Драговић који је изблокирао један незгодан шут нападача Трабзона.
22:22 27.10.2022
64' - Пешиииић! Звезда поново води!
Александар Пешић сместио је лопту у мрежу на асистенцију Османа Букарија.
22:14 27.10.2022
56' - Хамшик погађа пречку
Словак је тукао са седам метара, али је Борјан успео да одбије лопту на пречку и остало је 1:1.
22:12 27.10.2022
53' – Звезда прети
Катаи је покушао главом, али је лопта завршила преко Трабзоновог гола.
22:05 27.10.2022
46' – Настављена је утакмица
Одмах је напала Звезда и направљен је прекршај над Александром Пешићем.
21:48 27.10.2022
Полувреме – 1:1
Динамично прво полувреме у којем је Звезда повела ефектним голом Катаија, али је непуна два минута касније Бакасетас анулирао предност.
21:47 27.10.2022
45+1' Још минут ће се играти
Само шездесет секунди продужено је прво полувреме сусрета на Маракани.
21:46 27.10.2022
45' – Пешић "пожутео"
Нападач Црвене звезде добио је жути картон у финишу првог полувремена пошто је неопрезно уклизао на голмана Трабзона Чакира.
21:41 27.10.2022
40' – Трабзон експресно изједначио
Непуна два минута водила је Звезда. Трабзон је изједначио преко Бакасетаса који је уз доста среће матирао Борјана из слободног ударца. Лопта је закачила неког од фудбалера у црвено-белим дресовима и променила правац.
21:38 27.10.2022
37' - Катаиииии – 1:0!
Звезда води голом Александра Катаија. Какав пројектил десном ногом под саме рашље гола Трабзона. Његов осми гол ове сезоне, изједначио се са Кангом и Пешићем.
21:36 27.10.2022
34' – Статива Трабзона
Енес Барди, репрезентативац Северне Македоније уздрмао је десну стативу Звездиног гола након што је Борјан успео да закачи лопту која је ишла у гол.
21:33 27.10.2022
32' – Монако води у Будимпешти
У другом мечу Групе Д Французи су изненадили домаћина и воде против Ференцвароша голом Бен Једера.