Српкиње поражене на старту Европског првенства

CC0 / Pixabay / Рукомет
Рукомет - Sputnik Србија, 1920, 04.11.2022
Женска рукометна репрезентација Србије неславно је стартовала на Европском првенству. Изабранице Уроша Брегара поражене су у Цељу од Шведске са 27:21 (14:9) у оквиру првог кола прелиминарне фазе.
Поред ове две екипе у Групи Б су још и Данска, као и домаћин Словенија, што отежава нашим девојкама напоре да се домогну друге фазе.
Од старта су Швеђанке биле у вођству, ниједном нису испустиле предност, а прво полувреме окончале су са највећих пет голова разлике (14:9).
Друго полувреме донело је још већу разлику, девојке са севера Европе су за само шест минута отишле на великих осам голова разлике и чинило се да нашем тиму прети дебакл посебно када су ривалке повеле са 21:11.
Међутим, успеле су Српкиње у завршници да се консолидују, и са неколико добрих серија сведу пораз на разумну меру.
Најефикаснија у победничком тиму била је Хагман са девет голова, Блом је постигла шест, а Хансон четири поготка.
У српском тиму, Стаменић је постигла шест, Ковачевић четири, Лишчевићев и Бојичић по три поготка. Сјајно је у нашем тиму бранила и Катарина Граовац, али није успела да спречи пораз.
У другом мечу наше групе Словенија је савладала Данску са 28:26.
Наше девојке наредни меч играју у недељу од 20.30 часова против Данске и то ће бити можда одлучујући дуел у борби за други круг.