Перфектни Партизан протутњао кроз Чачак

© Фото: АБА лига/Драгана СтјепановићМатијас Лесор, Партизан - Борац Чачак
Матијас Лесор, Партизан - Борац Чачак - Sputnik Србија, 1920, 06.11.2022
Кошаркаши Партизана продужили су низ непобедивости у АБА лиги на гостовању у Чачаку против Борца где су рутински славили са 81:62. Са пола гаса су пулени Жељка Обрадовића решили ово гостовање и уписали шесту везану победу у регионалном такмичењу.
Црно-бели су од старта били у вођству, али су меч дефинитивно преломили неких три и по минута пре краја када су направили серију и погодили три везане тројке за највећих 18 поена разлике - 70:52.
Чачани су парирали црно-белима колико су могли, али су током утакмице највише пришли црно-белима на три поена разлике у финишу друге четвртине. И ту је Партизан додао гас и на полувреме отишао са предношћу 42:34.
Најбољи код црно-белих били су Данило Анђушић и Урош Трифуновић са по 12, док је 11 поена и седам скокова додао Зек Ледеј, а истакао се још и Џејмс Нанели са идентичним бројем поена.
Kод домаћих најбољи учинак је имао Марко Радоњић са 15 поена.
Црно-бели наредни меч играју у гостима против Олимпијакоса у Евролиги 10. новембра.