Најтежи пораз рукометашица Србије у историји на ЕП

CC0 / Pixabay / Рукомет
Рукомет - Sputnik Србија, 1920, 06.11.2022
Женска рукометна репрезентација Србије забележила је и други пораз на Европском првенству у Словенији и доспела надомак елиминације већ после првог круга. Од Српкиња је у другом колу била боља Данска са 34:21 (18:11), која је нанела најтежи пораз нашој селекцији у историји на европским првенствима.
Био је ово меч сличан оном са Шведском из првог кола. Противнице су од старта стекле вођство, а како се приближавао крај првог полувремена, расла је и разлика у корист Данкиња, на крају седам голова предности (18:11) на полувремену.
Ништа изабранице Уроша Брегара нису могле ни у другом полувремену. Данкиње су држале осам до девет голова предности до финиша, када су појчале гас и отишле на великих и коначних 13 голова разлике - 34:21.
Бротман Хејндал, Трине Јенсен, Мете Тренборг и Андреа Хансен су са по четири гола биле најбоље у редовима Данске.
Kод Србије, боље од осталих, биле су Јована Стојиљковић са шест, Анђела Јањушевић са четири и Јелена Лавко са два гола.
У другом мечу ове групе Шведска је савладала домаћина Словенију са 33:22 и обезбедила пролаз у другу фазу, док нашим девојкама остаје само теорија да би могле у последњем колу победом над домаћином да упадну у круг и прођу у другу фазу.
Дуел са Словенкама на програму је у уторак од 18 часова.