Рукометашице Србије и селектор Урош Брегар - Sputnik Србија

Преокрет Словенки, Српкиње се враћају кући

Рукометашице Србије поражене су од Словеније у трећем колу групне фазе на Европском првенству са 27:24 (13:15) па су завршиле такмичење као последњепласиране у групи. Изабранице селектора Уроша Брегара се после сва три пораза враћају кући, рекло би се заслужено, јер су одиграле добро само једно полувреме и то ово данас против домаћина.
За разлику од прве две утакмице на шампионату наше девојке овога пута нису јуриле предност ривала од самог старта већ су водиле. Играло се гол за гол све до 12. минута када су се Српкиње „одлепиле“ на 6:4 поготком сјајне Сање Радосављевић.
Затим је предност нашег тима расла све до 19. минута када смо имали највећих четири поготка разлике (11:7).
Упорне Словенке успеле су у завршници првог дела да направе серију од 6:2 на крилима Тјаше Станко и Ање Грос и стигну до изједначења (13:13), да би наше девојке потом отишле на паузу с два гола предности - 15:13.
Друго полувреме, међутим, донело је потпуно другу причу. Наше девојке као да су у другом саставу истрчале на паркет, а Словенке ношене хуком са трибина за само девет минута серијом од 4:1 стигле до првог вођства на мечу - 17:16.
Потом се разбранио голман домаће селекције Амра Панџић, наше девојке изгубиле снагу и идеје како да дођу до гола, што је Словенија умела да казни.
На крилима сјајне Омореги (шест голова), Ање Грос (пет) и резервисте Зикеро која је сва четири гола дала у наставку, предност Словеније је само расла до највећих пет разлике (27:22), када је било јасно да се наше девојке враћају кући.
У нашем тиму најефикаснија је била Сања Радосављевић са шест голова, Стојиљковић, Лишчевић и Јањушевић су постигле по четири поготка.
Директан пренос могли сте да пратите на Спутњику:
19:34 08.11.2022
60' – Крај утакмице!
Пораз Српкиња и елиминација са Европског првенства за наш тим.
Србија - Данска, рукомет - Sputnik Србија
19:28 08.11.2022
58' – Стојиљковић!
Четврти погодак, смањена предност Словенки на 23:27.
19:25 08.11.2022
56' – Зикеро!
Расте предност Словенки у финишу сада је 26:22.
19:18 08.11.2022
53' – Мавсар!
Највећих три гола предности за Словенке - 24:21.
19:16 08.11.2022
51' – Омореги!
Лако пролази кроз нашу одбрану и враћа домаћину два гола предности - 23:21.
19:12 08.11.2022
47' – Лишчевић!
Некако је лопта завршила у мрежи Словеније, али домаћин и даље води - 21:20.
19:09 08.11.2022
45' – Љепоја!
Враћа два гола рпедности Словенкама (20:18), а сад и ми имамо играчицу мање.
19:08 08.11.2022
44' – Радосављевић!
Смањује на 18:19, а наше девојке ће имати и играчицу више.
19:04 08.11.2022
41' – Стојиљковић!
Коначно гол за наше које смањују на 17:18.
19:02 08.11.2022
39' – Грос!
Четврти гол за прво вођство Словеније на мечу - 17:16.
18:58 08.11.2022
36' – Изједначење!
Нови погодак за Омореги, њен трећи на мечу за изједначење - 16:16.
18:54 08.11.2022
34' – Љепоја!
Два везана гола Словенки за гол заостатка - 15:16.
18:53 08.11.2022
32' – Петровић!
Сјајна егзекуција нашег пивотмена за вођство од 16:13.
18:36 08.11.2022
30' – Мајкић!
За крај првог полувремна и вођства нашег тима од 15:13.
18:33 08.11.2022
29' – Радосављевић!
Погодак с крила за ново вођство Србије - 14:13. Тајм-аут за Словенију 40 секунди пре одласка на одмор.
18:32 08.11.2022
28' – Изједначење!
Тјаша Станко сјајно лобује голмана нашег тима за изједначење - 13:13. Словенке су у серији од 6:2.
18:29 08.11.2022