- Sputnik Србија, 1920
РУСИЈА
Најновије вести, анализе и занимљивости из Русије и Заједнице независних држава

Распламсавање сукоба у Украјини – основни циљ америчке војне индустрије

© WikipediaРакетни систем ХИМАРС
Ракетни систем ХИМАРС - Sputnik Србија, 1920, 13.11.2022
Пратите нас
Амерички произвођачи оружја лобирали су за почетак сукоба с Русијом и распламсавање сукоба у Украјини, написао је аутор „Азија тајмса“ Леонард Гудман.
„Амерички произвођачи оружја су најутицајније бизнис-групе, које одређују спољну политику САД. Испоручиоцима оружја као што је 'Рејтеон', потребне су зоне активног сукоба како би се оправдала очекивања Волстрита када је реч о профиту. Произвођачима војне технике потребни су непријатељски односи с великим државама као што су Русија и Кина како би оправдали продају носача авиона, атомских подморница, ловаца Ф-35 и нуклеарних бомби нове генерације“, наводи аналитичар.
Према његовом мишљењу, демократе су у дубокој обавези према спонзорима који финансирају њихову партију. Реч је о војним компанијама као што су „Рејтеон“, „Локид Мартин“, „Боинг“ и „Џенерал динамикс“. Испоручиоцима оружја нису важни разговори о „дипломатији или ризици од нуклеарног рата“.
„Краће речено, богаташи захтевају да њихове слуге на власти одлучно раде на томе да им обезбеде висок профит њиховог инвестиционог капитала“, наводи Гудман.
Аутор пише да су Американци приморани да без било каквих расправа купе од војних компанија оружје вредно милијарде долара за Украјину.
„Сукоб у Украјини је постао жила куцавица оружане индустрије. Раније се НАТО ширио на исток, према граници с Русијом, захтевајући да свака нова чланица Алијансе купује оружје које је компатибилно с америчким системима наоружања. Државни преврат у Украјини 2014. године, који су подржале САД, а током којег је свргнут председник Виктор Јанукович, отворио је врата за политику наоружавања те земље“, додао је новинар.
Гудман је навео примере конкретних представника естаблишмента који су, према његовом мишљењу, повезани с америчким војно-индустријским комплексом.
„Министар одбране САД Лојд Остин прешао је на ту дужност непосредно из управе 'Рејтона'. Бајденов саветник за националну безбедност Џејк Саливан је био виши научни сарадник Фонда Карнеги, који финансира војна индустрија“, наводи аутор.
У светлу руске специјалне операције у Украјини САД и њихови савезници у НАТО-у подржавају Кијев испорукама оружја, а цена тих програма је на десетине милијарди долара. Москва упозорава на то да испоруке западног наоружања само продужавају сукоб, а да је транспорт оружја легитимни циљ руске армије.
Амерички бомбардер Б-1Б Лансер - Sputnik Србија, 1920, 30.10.2022
РУСИЈА
Покушај застрашивања: Зашто Американци допремају у Европу нове нуклеарне бомбе
Све вести
0
Да бисте учествовали у дискусији
извршите ауторизацију или регистрацију
loader
Ћаскање
Заголовок открываемого материала