Бејл из пенала покварио планове Американцима

© AP Photo / Ashley LandisСАД - Велс
САД - Велс - Sputnik Србија, 1920, 21.11.2022
Фудбалери САД и Велса одиграли су последњи меч дана на Мундијалу, а он је завршен резултатом 1:1 (1:0). Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Гол за САД постигао је Тимоти Веа у 36. минуту, а одговорио је Герет Бејл у 82. са беле тачке.
Репрезентација САД је много боље стартовала меч, чак и у деветом минуту била врло близу гола када је Сарџент погодио стативу.
Пре тога је голман Велса Хенеси спречио могући аутогол.
Велс је играо конзервативно, чекао је своју шансу, а самим тим се Бејл и Ремзи нису видели превише у првом полувремену. То им се обило о главу.
Играо се 36. минут када је Пулишић проиграо Тимотија Веу, а син чувеног Жоржа Вее довео свој тим у предност.
У другом делу утакмице Велс је морао да нападне, што баш и није чинио у много наврата. Дејвис је промашио велику шансу, али је онда дошла права прилика.
Герет Бејл је оборен у 80. минуту, два минута касније је извео пенал и поравнао на 1:1.
На крају се то испоставило као коначан резултат.