Навијачи Велса - Sputnik Србија

Мундијал 2. дан: Голеада и сјајан дерби, а имамо и први реми

Завршен је и други дан Мундијала у Катару. Почео је утакмицом између Енглеске и Ирана (6:2), потом је Холандија надиграла Сенегал са 2:0, а у дуелу САД и Велса виђен је и први реми - 1:1.
Други дан Мундијала у Катару почео је правом голеадом. Енглеска је надиграла Иран са 6:2 и питање је да ли ће бити још утакмица са осам постигнутих голова на овом шампионату.
Енглеска и Иран - Sputnik Србија, 1920, 21.11.2022
Енглеских шест лаких комада и историја за Иран у утакмици од скоро два сата!
Потом је уследио дерби између Сенегала и Холандије који је завршен победом Лала од 2:0, мада је лако могло да буде и другачије.
Холандија и Сенегал - Sputnik Србија, 1920, 21.11.2022
Два момента су одлучила први дерби Мундијала!
У последњој утакмици дана САД и Велс играли су 1:1, а Велс ће бити задовољнији са оваквим исходом јер је до гола стигао тек у 82. минуту и то са беле тачке.
САД - Велс - Sputnik Србија, 1920, 21.11.2022
Бејл из пенала покварио планове Американцима
Очекивања пред утакмицу Србије и Бразила изнео је и Милан Лане Јовановић, бивши српски репрезентативац и стрелац оног гола против Немачке 2010. године.
Милан Лане Јовановић прославља гол против Немачке у групној фази Светског првенства у Јужноафричкој Републици 18. јуна 2010. - Sputnik Србија, 1920, 21.11.2022
Лане Јовановић: Да су се примењивали исти аршини као према Русији, Америка не би играла 50 година
Сва дешавања из Катара могли сте да пратите у дневном блогу на Спутњику.
14:47 21.11.2022
/Веа 36 - Бејл 82пен/
/Гакпо 85, Класен 99/
/Белингем 34, Сака 43, 62, Стерлинг 45, Рашфорд 71, Грилиш 90 - Тареми 65, 102пен/
22:00 21.11.2022
КРАЈ УТАКМИЦЕ
21:41 21.11.2022
81' – ГОЛ - 1:1!
Бејл је извео пенал и поравнао резултат! Велс се извукао!
21:40 21.11.2022
80' – Пенал за Велс!
Оборен је Герет Бејл, био је то старт са леђа и досуђен је пенал.
21:37 21.11.2022
77' – Утакмица пала у ритму
Меч је потпуно пао у ритму, нема великих шанси, а то наравно више одговара Американцима.
21:24 21.11.2022
65' – Дејвис у шанси, затим и Мур
Дејвис је имао најбољу шансу на мечу за Велшане, али није успео до гола. Потом и Мур маши после корнера.
21:17 21.11.2022
56' – Велс мора отвореније
Доста је Велс играо повучено, јасно је Змајевима да морају да нападну ако желе нешто да промене.
21:08 21.11.2022
46' – Почело је друго полувреме
Почело је друго полувреме сусрета САД и Велса, за сада Амери воде са 1:0 голом Тимотија Вее.
20:50 21.11.2022
45' – Полувреме – 1:0
После 45 минута игре САД воде са 1:0 против Велса у последњој утакмици дана. Змајеви заиста нису много показали до сада.
20:36 21.11.2022
36' – Американци воде
Сјајна акција Америкинаца, Веа је стрелац, САД води 1:0! Иначе, Веа је син чувеног Жоржа Вее.
20:22 21.11.2022
21' – Велс игра своју игру
Не може се рећи да Велс игра офанзивно, али стрпљиви су Змајеви и чекају своју шансу. Американци имају лопту у ногама.
20:11 21.11.2022
9' – Добре шансе за САД
САД напада, Велс се брани и имали су Змајеви шансе. Прво је Веа послао лопту пред гол и умало је дошло до аутогола, али је Хенеси одбранио. Недуго затим је Сарџент погодио стативу.
20:04 21.11.2022
4' – Слободан ударац Пулишића
Имао је Пулишић шансу да убаци лопту на прецизнији начин, али није успео. Одбранио се тим САД-а.
20:01 21.11.2022
1' – Утакмица је почела
Почео је последњи дуел дана, видећемо какав ће бити исход.
19:54 21.11.2022
Бора Чорба за Спутњик „анализира“ Мундијал
Борислав Бора Ђорђевић - Sputnik Србија, 1920, 21.11.2022
„Сенегалци кад су пукли, Холанђане мучки тукли“: Бора Чорба за Спутњик „анализира“ Мундијал
19:18 21.11.2022
Познати су састави за меч САД и Велса
19:11 21.11.2022
Следећи меч
Наредна утакмица биће обрачун САД-а и Велса с почетком од 20 часова.
19:00 21.11.2022
18:59 21.11.2022
99' – Класен, Холандија води 2:0!
Када је деловало да ће Холандија славити са 1:0, Класен је поготком у 99. минуту потврдио тријумф Лала.
18:53 21.11.2022
91' – Осам минута надокнаде
Доста ће се играти још, осам минута је надокнада времена. Толико Сенегал има да избегне пораз.
18:45 21.11.2022
85' – ГОЛ – Води Холандија!
Када је деловало да ће се утакмица завршити нерешеним исходом 0:0, догодио се Гакпо и погодио за предност Холандије! Сјајно се убацио и дао гол главом.