Енглеских шест лаких комада и историја за Иран у утакмици од скоро два сата!

© AP Photo / Martin MeissnerЕнглеска и Иран
Енглеска и Иран - Sputnik Србија, 1920, 21.11.2022
Фудбалери репрезентације Енглеске убедљиво су отворили Светско првенство победом над Ираном од 6:2 у првој утакмици Групе Б.
Енглеска је са великим мотивом ушла у дуел, али на почетку није успевала да пронађе кључ за мрежу Ирана.
Највећа драма се догодила управо испред ње, голман Алиреза Бејранванд се сударио са саиграчем после чега је сасвим извесно доживео потрес мозга и пауза је трајала десетак минута.
© AP Photo / Alessandra TarantinoГолман Ирана
Голман Ирана - Sputnik Србија, 1920, 21.11.2022
Голман Ирана
Бејранванд је морао напоље, а после времена без игре све је раздрмао Џуд Белингем, довевши Енглеску у предност у 34. минуту.
Вреди истаћи, претходно је Хари Мегвајер имао две велике шансе, али је у оба наврата био непрецизан, с тим што је у 32. минуту погодио пречку.
После првог гола веома брзо је уследио и други, стрелац је био Букајо Сака, сјајним волејем.
Срећа другачија од других /фото/
Пред истицање надокнаде времена од чак 14 минута трећи гол за Енглеску постигао је Рахим Стерлинг, а у финишу је Иран имао шансу, али промене резултата није било.
Мировало је све до 62. минута када је Сака постигао и други гол, почасни за Иран дело је Мехдија Таремија три минута, Маркус Рашфорд у 71. минуту се уписао у стрелце, у 90. је гол дао Џек Грилиш, а историјски други гол на једној утакмици за Иран на Мундијалима постигао је Тареми у 12. минуту надокнаде времена.
© AP Photo / Alessandra TarantinoЕнглеска и Иран
Енглеска и Иран
Претходно је велику прилику за Иран имао је Сердар Азмун у осмом минуту надокнаде другог полувремена, али је Џордан Пикфорд савршено одбранио и одбио лопту у пречку.
Куриозитет је да је утакмица трајала готово два сата, прво полувреме је трајало 14 више од предвиђених, друго десет због повреде и указивања помоћи Мегвајеру, а и додатно је продужено због пенала за Иран.