Навијачи су га чекали и дочекали – славни голман одбранио пенал и растужио Пољаке!

© AP Photo / Martin MeissnerГиљермо Очоа
Гиљермо Очоа - Sputnik Србија, 1920, 22.11.2022
Фудбалери Мексика и Пољске одиграли су нерешено 0:0 у свом првом мечу на Светском првенству. Главни јунак је голман Мексиканаца Гиљермо Очоа који је одбранио пенал Роберту Левандовском у 58. минуту.
Пенал је досуђен после гледања ВАР технологије, Левандовски је оборен у шеснаестерцу, али се испоставило да није добро што је он одлучио и да изведе пенал.
Очоа га је прочитао и спасио свој тим.
Имали су и Мексиканци и Пољаци шансе и ван овог пенала, али дефинитивно се у том 58. минуту ломила утакмица.
Мексико је био бољи на терену, али на крају ће и једни и други морати да се задовоље бодом.
Очоа је познат као неко ко увек пружа најбоље игре када игра за Мексико и то је поново био случај. За клубове брани овако и онако, али навијачи знају на кога Мексико увек може да се ослони.
Немачки судија Феликс Брих и српски фудбалер Александар Митровић на утакмици групе Е између Швајцарске и Србије на Светском првенству у фудбалу - Sputnik Србија, 1920, 22.11.2022