Лионел Меси - Sputnik Србија

Први шок на Мундијалу – Саудијска Арабија нокаутирала Аргентину

Фудбалери Аргентине доживели су шокантан пораз од Саудијске Арабије 2:1 (0:1) у премијерном мечу на Мундијалу Катару. Иако су повели голом Леа Месија у 10. минуту, ратоборни Арабијци су за само пет минута на почетку другог дела успели да преокрену резултат и да славе у првом мечу Групе Ц.
„Гаучоси“, предвођени једним од најбољих фудбалера планете свих времена – Леом Месијем, очекивало су офанзивно кренули, а као плод такве игре, уследио је и рани гол из пенала.
Леандро Паредес је био повучен приликом корнера и главни судија је добио сигнал из ВАР собе да погледа да ли је било елемената за најстрожију казну.
Винчић је без много оклевања показао на белу тачку, а хладнокрван приликом реализације био је ас Пари Сен Жермена. Уследио је велики број напада Аргентине ка голу Арабије и чак три поништена гола.
Прво је Меси ухваћен у офсајд замци, а касније и Лаутаро Мартинез и то у два наврата. Минималном предношћу селекције из Јужне Америке се отишло на 15-минутни одмор, да би у наставку уследио тотални шок.
Прво је Ел Шехри успео да матира Емилијана Мартинеза у 48. минуту, да би свега пет минута касније Ал Давсари прелегим голом креирао сензацију, погодивши даљи угао небрањеног гола Аргентине.
Није се Арабија одмах повукла, као што су можда многи очекивали, већ су наставили са високим пресингом на половини „гаучоса“.
Ипак, нешто касније су свесно препустили лопту далеко јачем ривалу и били су искључиво фокусирани на одбрану сопственог гола, што им је „пошло за ногом“.
Утакмица је продужена за осам минута, али је у надокнади виђена страшна сцена када је голман Саудијске Арабије Мохамед Ал Оваис коленом налетео на главу саиграча Јасера Ал Шаранија.
Изнет је репрезентативац Саудијске Арабије на носилима, а утакмица је потом продужена за још неколико минута.
После велике борбе, храбре и агресивне игре Саудијска Арабија је заслужено однела победу.
Захваљујући крајње неочекиваном тријумфу и првом изненађењу на Светском првенству у Катару, Саудијска Арабија је засела на чело Групе Ц, где се од 17 часова састају Мексико и Пољска.
Уживо: Мундијал 3. дан: Меси и прваци света крећу по „Златну богињу“
Гост у емисији Миљанов корнер недавно је био српски репрезентативац Филип Ђуричић.
Француска - Аустралија - Sputnik Србија, 1920, 22.11.2022
Мундијал, 3. дан: Французи научили на грешкама Аргентине
12:11 22.11.2022
48’ – Шок! Ел Шехри за изједначење! 1:1
Право поред десне стативе репрезентативац Саудијске Арабије шаље лопту у мрежу и доноси изједначење свом тиму.
13:08 22.11.2022
Крај! Аргентина је поражена на старту Мундијала
13:04 22.11.2022
90+10’ – Још једна одбрана
Алварес шутира директно ка голу, али још једном маестралан голман нестварно борбене Саудијске Арабије.
13:01 22.11.2022
90+8’ – Изнет на носилима!
Репрезентативац Саудијске Арабије је изнет на носилима са терена.
12:59 22.11.2022
90+6’ – Страшан судар!
Голман Ал Оваис коленом је налетео на главу Ел Шахранија коме се указује лекарска помоћ. Голман је у сузама, Ел Шахрани је пао у несвест.
12:58 22.11.2022
90+5’ – Невероватно
Још једном је срушен голман Саудијске Арабије, гол је остао празан, али Меси као да није знао где не налази.
12:56 22.11.2022
90+1’ – Маестрални Саудијци
Аламри је херој! Голман Саудијске Арабије је пао, али је Аламри био на голу и успео да одбрани ударац Аргентине!
12:54 22.11.2022
90’ – Невероватна борба Саудијске Арабије
Још један неуспешна центаршут Аргентине. Лопта је кренула ка голу, али је одбрана Арабије поново била на месту.
12:52 22.11.2022
88’ – Невероватна борба Саудијске Арабије
У сваком дуелу Саудијци остављају срце на терену. Невероватно се бране од сваког напада и Аргетинци не проналазе решење.
12:47 22.11.2022
84’ – Времена све мање...
Славни Аргентинац добио је још једну прилику, али главом је лопту послао директно у руке Мохамеда Ал Оваиса.
12:44 22.11.2022
81’ – Меси далеко изнад гола
Лионел Меси извео је слободан ударац, упутио је лопту ка голу, али она одлази још једном превише високо.
12:41 22.11.2022
76’ – Нови безуспешни покушај Аргентине
Фернандез је испратио центаршут и успео да главом захвати лопту, али је она отишла далеко изнад гола.
12:34 22.11.2022
71’ – Измена
Лоша партија Таљафике који је изашао са терена, уместо њега улази Маркос Акуна.
12:32 22.11.2022
69’ – И даље се бране Саудијци
Ел Бурајка сече још једну лопту, Таљафико је споро реаговао.
12:27 22.11.2022
64’ – Каква одбрана!
Ал Оваис је одбранио ударац Таљафика који је био близу и одлично шутирао.
12:26 22.11.2022
62’ – Меси заустављен
Саудијци су још једном зауставили Месија и изблокирали његов шут.
12:20 22.11.2022
57’ – Каква игра Саудијске Арабије!
Меси је кренуо ка голу, али сјајан посао ради одбрана Саудијске Арабије.
12:17 22.11.2022
54’ – Гол! Шта се дешава у Катару? 2:1
Салем Ал Давсари даје друго гол за Саудијску Арабију! Прошао је одбрану Аргентине и сјајно затресао мрежу за невероватни преокрет.
12:10 22.11.2022
46’ – Почиње друго полувреме
Одмах на почетку другог дела утакмице игра се агресивно, а пао је Анхел Ди Мариа.
11:54 22.11.2022
45+5’ – Крај првог полувремена
Првих 45 минута обележио је гол Лионела Месија са беле тачке у десетом минуту, али Аргентина је на пуазу могла још убедљивије да Лаутаро два пута није био офсајду.
Такође је и Меси имао шансу, али и његов гол је поништен.

Чак пет пута су Аргентинци ухваћени у офсајду, штопери Саудијске Арабије одиграли су добро, али њихова репрезентација није ниједном опасно запретила голу Емилијана Мартинеза.
Саудијска Арабија остала је и без капитена Ал Фарача који је задобио повреду због које није могао да настави меч.