Француска - Аустралија - Sputnik Србија

Мундијал, 3. дан: Французи научили на грешкама Аргентине

Завршен је и трећи дан Светског првенства у Катару, а на програму су биле четири утакмице. Програм је отворила победа Саудијске Арабије над Аргентином од 2:1. После њих на терену су били Данска и Тунис који су одиграли без голова, а истим резултатом завршен је и сусрет Пољске и Мексика. Бранилац титуле Француска савладао је Аустралију са 4:1.
Дан на Мундијалу почео је сензационално. Саудијска Арабија савладала је Аргентину Лионела Месија са 2:1 и тако направила прво велико изненађење на турниру.
Лионел Меси - Sputnik Србија, 1920, 22.11.2022
Први шок на Мундијалу – Саудијска Арабија нокаутирала Аргентину
Данска и Тунис су затим одиграли меч са доста интензитета, али није било голова.
Данска - Тунис - Sputnik Србија, 1920, 22.11.2022
Прва „нула“ на Мундијалу, али драма није изостала!
Није било голова ни на утакмции између Мексика и Пољске, а Роберт Левандовски није успео да буде прецизан са беле тачке.
Гиљермо Очоа - Sputnik Србија, 1920, 22.11.2022
Навијачи су га чекали и дочекали – славни голман одбранио пенал и растужио Пољаке!
На крају, актуелни светски шампион Француска славио је против Аустралије са 4:1.
Француска - Аустралија - Sputnik Србија, 1920, 22.11.2022
Шампиони света штуцали, па онда лако прескочили Кенгуре
Све мечеве сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
13:36 22.11.2022
Трећи дан Мундијала:
/Ал Шехри 48, Ал Давсари 53 - Меси 10/
/Рабио 27, Жиру 32, 71, Мбапе 69 - Гудвин 9/
22:00 22.11.2022
KRAJ – Победа Француске од 4:1!
Фудбалери Француске, актуелни шампиони света, успешно су стартовали Мундијал у Катару победом над Аустралијом од 4:1 (2:1).
21:34 22.11.2022
71’ – Нови гол Француске!
Жиру је одлично скочио и погодио за 4:1. Сада се игра Аустралије тотално распала.
21:30 22.11.2022
69’ – ГОЛ - Мбапе за 3:1!
Нашао се на правом месту у право време и сада су Триколори близу победе.
67’ – Врхунска акција
Французи су организовали прелепу акцију, лопта је стигла до Гризмана и није било гола.
21:23 22.11.2022
60’ – Мбапе у шанси
Невероватно је брз Килијан Мбапе, нашао се у доброј шанси, али је шутирао поред гола.
21:16 22.11.2022
51’ – Покушај маказица
Пробао је Оливије Жиру са маказицама, али није прошло. Отишла је лопта метар поред гола.
21:11 22.11.2022
48’ – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме утакмице Француска – Аустралија, видећемо ко ће се боље снаћи. Триколори воде 2:1.
20:52 22.11.2022
45’ – Полувреме – 2:1!
После 45 минута игре Француска води са 2:1, а могло је лако да буде и другачије. Могли су Триколори до још једног гола, али и Аустралијанци који су погодили стативу у завршници првог дела игре.
20:46 22.11.2022
45’ – Велики промашај
Могао је сада Мбапе да реши утакмицу, али је промашио зицер па је остало 2:1.
20:32 22.11.2022
32’ – Преокрећу Французи!
Дланом о длан, шампиони света воде, стрелац је Оливије Жиру после сјајне акције – 2:1! Иако су сигурно били у шоку, Триколори су одговорили на прави начин и за пет минута стигли до преокрета.
20:27 22.11.2022
27’ – Рабио за изједначење!
Француска се враћа у меч, Рабио доноси поравнање и сада је 1:1! Мбапе је центрирао, Рабио се нашао на правом месту и главом проследио лопту у мрежу.
20:22 22.11.2022
22’ – Умало 2:0!
Дјук је шутнуо из све снаге, а сада је само срећа спасила Французе и голмана Љориса!
20:18 22.11.2022
15’ – Французи у проблему
Сигурно Французи нису очекивали да стартују утакмицу примљеним голом у 9. минуту утакмице и сада је занимљиво да се види како ће првак света да одреагује против незгодних Аустралијанаца који воде са 1:0.
20:09 22.11.2022
9’ – Води Аустралија - 0:1!
ШОК! Аустралија води против актуелног светског шампиона – 1:0! Гудвин је стрелац! Нашао се на правом месту и погодио мрежу. Прави шок за актуелног шампиона света. Ернандез се на све то жали на повреду.
20:07 22.11.2022
7’ – Мбапе у нападу по левој страни
Пробао је Мбапе по левој страни и показао је поново колико је брз и незгодно. Сада када не игра Бензема посебно ће Мбапе имати задатак да прави разлику на терену.
20:00 22.11.2022
1’ – Почела је утакмица
Светски шампион Француска кренула је у одбрану круне, а први противник Триколора је Аустралија.
19:29 22.11.2022
Изашли су састави за меч Француске и Аустралије
Погледајте за кога су се одлучили селектори.
18:56 22.11.2022
КРАЈ – 0:0
18:42 22.11.2022
83' – Пољаци припретили
Опасан напад Пољске, била је лопта код стативе, али су се Мексиканци некако одбранили. Глик је могао боље да одреагује. Остаје 0:0.
18:28 22.11.2022
70' – После одбрањеног пенала Мексико напада
Мексиканци сада имају моментум, али видећемо да ли ће успети да материјализују одбрањен пенал Гиљерма Очое.