Јокић се вратио и демонстрирао силу – али Хрват је пресудио Денверу

© AP Photo / Jack DempseyНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 23.11.2022
Српски кошаркаш Никола Јокић изашао је из здравственог протокола и био је спреман да изађе на паркет, али упркос сјајном учинку није успео да помогне Денверу да савлада Детроит који је славио резултатом 110:108.
Јокић је уписао нови дабл-дабл учинак са 31 поеном, десет асистенција, а имао је и девет скокова за скоро 37 минута игре.
Српски ас је и вратио Нагетсе у игру у последњим минутима утакмице. Денвер је губио са шест поена разлике, а Никола је успео да смањи предност и уведе у неизвесну завршицу.
Тачку је ставио најбољи играч Детроита, хрватски кошаркаш Бојан Богдановић који је уписао 22 поена уз девет скокова и четири асистенције.
Силовито је Детроит ушао у меч са серијом од 8:0, али је Арон Гордон уз Јокићеву помоћ успео да врати Денвер. Српски ас је доминирао у другој деоници, али је Детроит на паузу отишао са вођством.
Преузели су Нагетси на кратко предност у трећој деоници, али нису успевали да је одрже. У последњој четвртини константно су били у минусу.
Недавно је гост у емисији Миљанов корнер био српски кошаркаш Иван Паунић који већ годинама игра у Русији.