Швајцарска – Камерун - Sputnik Србија

Швајцарци минимални – Камерун жестоко претио па нестао

Фудбалери Швајцарске савладали су селекцију Камеруна минималним резултатом 1:0 голом Емболоа.
Репрезентативци Камеруна одлично су ушли у утакмицу и одмах показали брзину и снажну офанзиву, на коју Швајцарска није знала да реагује.
Шансе за Камерун су се ређале, имали су током првог полувремена четири шута у оквир гола наспрам великих нула колико је имала Швајцарска.
Међутим, Швајцарци су имали среће јер Чупо Мотинг који се нашао у неколико шанси није знао да реагује на време и лако је прокоцкао све сјајне прилике које су изашле из одличног контра напада Камеруна.
Прво полувреме завршено је без голова, али је Камерун могао са више самопоуздања да оде на паузу.
Иако су они били ти који су наметнули свој ритам, Камерунци су у потпуно другачијем стилу закорачили у друго полувреме. Бојажљивост и одустност донела је прву прилику Швајцарској у 58. минуту, а њу користи Емболо иначе родом Камерунац.
Шаћири је асистирао, а Емболо распуцао по лопти и снажно затресао мрежу Камеруна после чега се та репрезентација потпуно повукла.
Могли су Швајцарци до новог гола, али је добар посао радио Онана на голу Камеруна.
Овај дуел уједно је и прва утакмица у групи Г у којој се налазе Србија и Бразил, а та утакмица заказана је за 20 часова.
Погледајте најаву руске телевизије за меч српске и руске репрезентације.
12:08 24.11.2022
48’– Гооол! Емболо!
Прва акција Швајцарске и Емболо тресе мрежу после асистенције Шаћирија.
12:57 24.11.2022
90’ + 6 – Крај! Победа Швајцарске
12:48 24.11.2022
89’– Џака!
Џака шаље снажан ударац, али лопта завршава у рукама Онане.
12:44 24.11.2022
84’– Жестоки Швајцарци
Аканђи прави жесток фаул и добија жути картон
12:41 24.11.2022
81’– Камерунци не успевају да запрете
Фај је центрирао међутим не успева Камерун да запрети после тога.
12:34 24.11.2022
74’– Промена и у тиму Камеруна
Из игре је изашао Чупо Мотинг, а улази Абубакар.
12:32 24.11.2022
72’– Измена
Уместо Емболоа у игру је ушао Харис Сеферовић.
12:27 24.11.2022
66’– Сјајна одбрана Онане
Варгас је имао одличну прилику за гол, шутнуо је снажно и прецизно, али фантастично је одреаговао Онана.
12:24 24.11.2022
63’– Жути картон
Елведи повлачи за дрес Чупо Мотинга и заслужено добија жути картон.
12:22 24.11.2022
62’– Бољи Швајцарци
Фај је упутио центаршут ка великом броју репрезентативаца Камеруна у шеснаестерцу, али блокирају то Швајцарци.
12:18 24.11.2022
57’– Себично
Чупо Мотинг све жели сам и то му још једном не доноси ништа. Сјајно је заобишао одбрану Швајцарске, али није желео да преда лопту неком од саиграча.
12:17 24.11.2022
55’– Шаћири не проналази саиграче
Шаћири је извео центаршут али лопта није стигла до Швајцараца.
12:06 24.11.2022
46’– Почело је друго полувреме
Камерун не успева да сачува лопту
11:49 24.11.2022
45’– Крај првог полувремена
Без голова у првих 45 минута игре, али врло лако могла је Швајцарска да се нађе у великом проблему.
Камерунци су из брзих контра напада низали шансе, а имали су и четири одлична шута у оквир гола. Швајцарска је са друге стране имала једну конкретнију шансу, али је Костелето сјајно одреаговао и уклизао Емболу.
Чупо Мотинг се истакао код неколико шанси, али није реаговао довољно брзо.
11:43 24.11.2022
42’– Фантастични Камерунци
Чупо Мотинг се поново дуго намештао на шут, али успео да издејствује нови корнер за Камерун.
11:41 24.11.2022
40’– Одбранио се Камерун
Емболо пада у казненом простору, али Костелето феноменално уклизава! Каква мајсторија у одбрани.
11:36 24.11.2022
35’ – Не стаје Камерун
Брзина Камерунаца им помаже да створе још више прилика за гол. Мбемо је додао лопту Екамбију али он није успео лепо да захвати лопту.
Много опасније делују Камерунци.
11:34 24.11.2022
33’ – Коначно запретили Швајцарци
Лопта стиже до Варгаса, а он је шаље Вигмеру који ипак не успева да савлада Онану.
11:32 24.11.2022
30’ – Сјајни Камерунци
Четврти ударац у оквир гола Камерунца после фантастичне акције.
Голман је пао, а Швајцарац који се нашао испред гола је некако успео да отклони претњу.
11:30 24.11.2022